Компанія Ахметова зажадала від Києва майже мільярд за модернізацію мереж
В угоді з розірвання договору КМДА з «Київенерго» прописали відшкодування компанії Ахметова грошей за модернізацію мереж, яка проводилася за рахунок компанії
Після розірвання угоди між КМДА і «Київенерго» Ріната Ахметова компанія олігарха не лише переклала на місто обов’язок виплатити штрафні санкції в 1,2 млрд грн, а й претендує2 на компенсацію витрачених на модернізацію мереж коштів. «Київенерго оцінює цю компенсацію у 800-900 млн грн.
Про це йдеться в розслідуванні Bihus.іnfo.
Теплоенергетичний комплекс, який складається з ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і ще близько 100 тисяч об'єктів, 17 років перебував під управлінням «Київенерго».
Рішення розірвати договір з «Київенерго» і повернути тепловий комплекс громаді міська влада прийняла у червні 2017-го року. Для управління майном створили комунальне підприємство «Київтеплоенерго».
31 липня зобов'язання давати гарячу воду і опалення перейшло новому КП. Але у НАК «Нафтогаз України» відмовилися підписувати договори на поставку газу з новоствореним комунальним підприємством через невирішене питання боргових зобов'язань «Київенерго» на суму близько 4,8 мільярдів гривень. Саме стільки заборгувала компанія «Київенерго» Ахметова «Нафтогазу» за поставку газу на ТЕЦ.
Частина суми - це борг самих киян за послуги «Київенерго», ще частина - це різниця у тарифах, і близько 1,2 млрд - пені і штрафи, які нарахував НАК «Нафтогаз» за невчасні виплати.
Згідно закону «Про теплопостачання», увесь цей борг тепер має виплатити новостворене КП.
Крім того, в угоді з розірвання договору КМДА з компанією «Київенерго» прописали відшкодування компанії Ахметова грошей за модернізацію мереж, яка проводилася за рахунок компанії. Але чіткої суми, яку мають компенсувати «Київенерго», у КМДА досі не порахували. Натомість «Київенерго» вже зверталася до КМДА про відшкодування, мова йде про 800-900 млн гривень. Це та частина, яку, вважає «Київенерго», місто має компенсувати за проведені роботи з модернізації, так звані «невід’ємні поліпшення».
За 2 роки, які КМДА готувала розірвання договору з «Київенерго», у ньому чітко не прописали ані питання правонаступництва боргу, ані суму відшкодування за «покращення» мереж.
Окрім того, «Київенерго» Ахметова не виконало всіх інвестиційних обов'язків, які мало взяти на себе за часи користування тепломережами міста.
«В кожному тарифі є так звана інвестиційна складова. Цю програму затверджував національний регулятор - НКРЕКП. Цю програму «Київенерго» виконувала кілька останніх років ледь на 40%. Київська міська рада декілька років належним чином не здійснювала контроль, щоб «Київенерго» виконувала свої інвестиційні зобов'язання, які затвердив регулятор», - повідомила координатор житлових програм громадянської мережі «Опора» Тетяна Бойко.
Договір з Ахметовим завершувався ще у грудні 2017-го. Але київські чиновники вирішили залишити Ахметову теплоенергоцентралі ще на один опалювальний сезон - до квітня. Саме в цей час борги стрімко пішли вгору. І якщо до кінця 2016-го борг Ахметова не перевищував мільярда гривень, то після продовження на останній опалювальний сезон сягнув 5 мільярдів.
Угода нового КП «Київтеплоенерго» з НАК «Нафтогаз» на поставку блакитного палива досі не підписана. Тож коли з’явиться гаряча вода, і чи вчасно почнеться опалювальний сезон - невідомо.
Як повідомлялося, Мінфін та Держказначейство повністю перерахували 729,56 млн гривень для погашення різниці в тарифах, щоб відновити у Києві безперебійне постачання теплової енергії.
Коментарі — 0