У київських озерах масово гине риба
Найчастіше відбувається хімічне отруєння всього живого у водоймах
Цього року почастішали випадки загибелі риби й інших мешканців водойм в різних куточках країни. І це при тому, що цього літа не було аномальної спеки, при якій різко зменшується рівень розчиненого у воді кисню, в результаті чого настає задуха.
Не оминула трагедія стороною і столицю. У низці київських водойм загинула риба:
- У Блакитному озері сталася локальна екологічна катастрофа. У водоймі спостерігається масовий мор риби. Зараз озеро знаходиться в критичному стані. На даний момент озеро і його берег покритий шаром мертвої риби, а на дні видно загиблих жаб. З живих істот є тільки качки, які недавно прилетіли, і жуки-плавунці.
- У столичній водоймі по вулиці Булгакова масово загинула риба. Черепахи і качки, які постійно перебували в озері, вижили.
- У Києві в парку Нивки в озері почервоніла вода. Екологи виявили в ньому багато бактерій, які зазвичай розвиваються у водоймах з підвищеним рівнем органічного забруднення.
- Озеро Сонячне на столичних Позняках покрилося синіми плямами. Отруєння водойми призвело до загибелі риби.
- Вода в озері в Броварах раптово придбала неприродний червоний колір, а місцеві рибалки розповіли, що діставали руками з води мертву рибу.
«Так, нерідкі випадки загибелі риби в результаті задухи. Але дуже часто відбувається хімічне отруєння всього живого в наших водоймах, - говорить голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков - Хоча Водним і Земельним Кодексом чітко прописані відстані прибережної природоохоронної території, на якій будь-яка господарська діяльність категорично заборонена, але вони не винесені в натуру. І тому береги наших річок і озер незаконно забудовуються приватними домоволодіннями, різними бізнес підприємствами, які часом в своїй діяльності застосовують сильну хімію (як було зі столичною річкою Коник, в якій через скиди хімікатів загинуло все живе. Збиток завданий природі склав більше 2 мільйонів гривень. і то були пораховані тільки видимі наслідки того отруєння. Незважаючи на виступи громадськості та проведення розслідування держструктурами, річка піддалася отруєнню 6 разів! Вода була бордового кольору... У ній загинули водні мешканці, навіть бобри і качки)».
«Але найстрашніше те, що поля підійшли впритул до водойм. І після рясних дощів вся хімія з них потрапляє у водойми. Збиток, нанесений рибному господарству і природі, обчислюється сотнями мільйонів гривень. Адже виростити товарну рибу, а тим більше маточне поголів'я, для цього потрібен не один рік. Не забуваймо, що безліч наших озер - каскадного типу, там де колись перегородили річку дамбами для створення рибоводних господарств, а також для акумуляції води. І ось якщо в одне з таких озер потрапляє хімія, то ця отруєна вода буде стояти роками, так як її нікуди злити - не труїти ж весь каскад озер. Річки несуть отруту в море. Це призвело до того, що в морі забруднюється верхній придонний шар води, в якому мешкає молодь риб. В результаті в наших водоймах катастрофічно знижується чисельність риби. І якщо так піде і далі, то за прогнозами вчених до 2050 року в вітчизняних водоймах може зникнути риба…», - зазначив Чистяков.
Він вважає, що в Україні давно пора прийняти нову Водну політику. Визнати всю прісну воду стратегічним ресурсом, і підходити до її використання і охорони тільки з цієї позиції.
Коментарі — 0