У Кличка заговорили про загрозу зриву опалювального сезону

У Кличка заговорили про загрозу зриву опалювального сезону
«Київтеплоенерго» щодня ліквідовує до півсотні пошкоджень мереж

У КМДА заявили про нестачу коштів у «Київтеплоенерго» для підготовки до опалювального сезону

Відсутність необхідних коштів у статутному капіталі комунального підприємства «Київтеплоенерго» значно ускладнює процес підготовки до опалювального сезону, закупівлю техніки й енергоносіїв, виконання завдань із ремонту та модернізації теплових мереж. Про це у коментарі журналістам заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Нагадаємо, 20 липня рішення про збільшення статутного капіталу «Київтеплоенерго» із 1,2 до 2 млрд грн не було підтримане депутатами.

«Повернення теплового майна під контроль міста після завершення угоди з ПАТ «Київенерго» – це спільна відповідальність за його подальшу модернізацію та стабільну роботу, подолання кризових процесів, для чого необхідна підтримка з боку власника в особі Київради. Сьогодні ми повинні діяти спільно, аби повернути киянам необхідні послуги, підтримавши міське підприємство, вирішивши критичні питання постачання газу, гострої аварійності мереж», – підкреслив заступник голови КМДА.

За словами Пантелеєва, зазначені кошти необхідні для належної комплектації техніки й обладнання, закупівлі трубопроводів та інших матеріалів для ремонту мереж, закупівлі техніки й обладнання для роботи персоналу, своєчасного розрахунку за енергоносії.

«Підприємство розпочало роботу вже після завершення опалювального сезону, тобто коштів за опалення вони не отримують, а значить необхідних фінансових обсягів для якісної підготовки міста до зими катастрофічно не вистачає. Щодня ми ліквідовуємо до півсотні пошкоджень мереж. Неможливо здійснити якісні зміни без належної техніки й обладнання, в умовах, коли аварійність мереж сягає 80%», – сказав Пантелеєв.

Він звернув увагу на те, що підприємство регулярно звітує про кошти, витрачені раніше.

«350 млн грн пішли на закупівлю теплової енергії з ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6; на оплату праці людям спрямовані понад 180 млн грн; ще 41 млн пішов на витрати у процесі надання послуг – електроенергію, паливо-мастильні матеріали, проведення аварійно-ремонтних робіт; на закупівлю матеріалів і устаткування пішло ще 12 млн грн», – зазначив заступник голови КМДА.

Нагадаємо, 20 липня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), своєю постановою встановила тарифи для КП «Київтеплоенерго» на відпуск електричної енергії та виробництво теплової енергії на ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6. 

Таким чином, на сьогодні КП «Київтеплоенерго» має усі необхідні дозволи та ліцензії для повноцінної роботи, і міська влада сподівається, що найближчим часом буде вирішене питання укладення угоди з НАК «Нафтогаз» для стабільного постачання послуг киянам. 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: