Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Держприкордонслужба реформується за двома напрямами

  • Розсилка
  Українські прикордонники - Держприкордонслужба реформується за двома напрямами
  Українські прикордонники

  Державна прикордонна служба України продовжує реформування за двома напрямами. Про це розповів глава відомства Петро Цигикал.

  «2017 рік ... Якщо коротко, він став переломним у свідомості наших прикордонників і в їхньому патріотичному настрої. А що стосується курсу реформування - Державна прикордонна служба продовжує розвиватися за двома напрямами. Перше - це правоохоронна діяльність за моделлю наших європейських колег. І друге - це, відповідно, військовий напрямок, адже ми продовжуємо гібридну війну, яка, на жаль, досі триває на сході», - сказав Цигикал в інтерв'ю для газети «Прикордонник України».  Розповідаючи про завдання прикордонників в зоні АТО, він зазначив, що основні - це несення служби у контрольних пунктах в'їзду-виїзду (КПВВ), бойові - охорона і захист, а також боротьба з незаконним переміщенням товарів і вантажів через лінію зіткнення.

  «Звичайно, велику увагу приділяємо можливим терористичним загрозам. Для цього в складі Департаменту оперативної діяльності адміністрації Служби створено управління з протидії тероризму, а в регіонах - відповідні відділи. Безпосередньо на лінії зіткнення діють сектори, завданням яких є виявлення організованих угруповань, що здійснюють розвідувально-підривну діяльність», - розповів Цигикал.

  Він зазначив, що Державна прикордонна служба реагує на виклики часу, що позначається на реформі відомства. «Перш за все мета реформ цього року - посилити щільність охорони кордону. Якщо в останні роки на один кілометр кордону припадає в середньому один військовослужбовець, то тепер в планах збільшити цей показник до двох осіб», - пояснив глава прикордонної служби, вказавши при цьому, що збільшувати штати для цього не потрібно.

  «Це робиться лише в межах визначеної законом граничної чисельності особового складу відомства і штатів. Хіба що скорочується управлінська ланка в загонах і регіональних управліннях на користь тих структур, які діють «на нулі», - додав він.

  За словами Цигикала, на базі існуючих відділів створюються відділення прикордонної служби, які «будуть винесені безпосередньо на лінію кордону і розташовані один від одного на відстані приблизно 20 км».

  Відповідаючи на запитання про роль інженерно-технічного оснащення в посиленні охорони кордону, він навів такі цифри: «Сьогодні ми можемо сказати, що в Харківській області у нас понад 140 кілометрів належним чином облаштованого кордону. За Сумським загоном саме практично перекриті всі напрямки зосередження основних зусиль».

  При цьому Цигикал констатував, що для гарантованого перекриття усієї російського ділянки «ресурсів поки що не вистачає».

  Джерело: Інтерфакс-Україна

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ