Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Експерт пояснив, скільки насправді треба коштів на переозброєння армії

  • Розсилка
  <p>&laquo;У нас 600 одиниць танків, які потрібно переозброїти&raquo;, - зазначив експерт Микола Бєлєсков</p> - Експерт пояснив, скільки насправді треба коштів на переозброєння армії

  «У нас 600 одиниць танків, які потрібно переозброїти», - зазначив експерт Микола Бєлєсков

  За словами експерта Миколи Бєлєскова, цього року на ЗСУ виділено 2,63% ВВП, тобто 102,4 млрд грн

  На переозброєння української армії потрібно 20-23 млрд доларів. На наступний рік Україна в бюджет повинна закласти 1,7% ВВП -  2,26 млрд доларів, адже радянська техніка незабаром почне виходити з ладу. Тобто за 10 років це буде 20-23 млрд доларів. Такі цифри навів заступник директора Інституту світової політики Микола Бєлєсков під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».

  У 2019 році Україна значною мірою пристосувалася і навчилася жити в умовах воєнної агресії з боку РФ. «Нагадаю, що в 2014 році ЗСУ були в повній кризі бойової готовності, не могли виконати базові завдання, зі 125 тисяч військовослужбовців була лише одна бригада – 6 тисяч осіб, які були готові отримувати наказ і одразу його виконувати. Тому перших два роки (20 лютого 2014 – акт агресії РФ – Главком) прийшлося на ліквідації цієї кризи. З середини 2016 року почалася ракетна програма, і сьогодні по ній є значний прогрес», - каже Бєлєсков.

  За його словами, цього року на ЗСУ виділено 2,63% ВВП, тобто 102,4 млрд грн, по курсу долара 3,5 млн дол. Цю цифру не можна плутати з цифрою, яка виділяється на весь сектор безпеки – 5,3% ВВП. З суми, що виділено на ЗСУ, 576 млн доларів піде на забезпечення потреб техніки усіх родів військ – сухопутні, повітряні, військово-морські сили, десантно-штурмові війська та сили спеціальних операцій.

  На його думку, сума, яка виділяється, може гарантувати невеличкі точкові проекти по переозброєнню в основному асиметричного характеру. Тобто проект «Вільха», який пройшов державні випробування, і начебто вже почалися серійне виробництво боєприпасів до реактивних систем залпового вогню «Смерч», а також роботи по крилатій  ракеті «Нептун» або продовження обслуговування та ремонти високотехнологічних радянських систем.

  «Якщо ставити питання про переозброєння української армії – оновлення парку ВМС, ракетні програми, парк бронетехніки – треба говорити про суму 20-23 млрд доларів. На наступний рік Україна в бюджет повинна закласти 1,7% ВВП -  2,26 млрд доларів, адже радянська техніка незабаром почне виходити з ладу. Тобто за 10 років це буде 20-23 млрд доларів», - продовжує Бєлєсков.

  Експерт пояснив, чому саме на тій сумі він наполягає.

  «Командування ВМСУ підрахувало, що для виконання покладених завдань на першому етапі треба виділяти 90 млн доларів на рік, а на другому етапі 100-250 млн доларів на техніку для флоту. Тоді можна гарантувати створення москітного флоту на основі ракетних катерів «Лань», «Веспа». Наступні повітряні сили, які мають два важливі компоненти: винищувальна авіація і комплекси протиповітряної оборони. На ППО потрібно мінімум 3 млрд доларів. Разом із ППО потрібно нові літаки, аби не потрапили в ситуацію Болгарії. А ці два компоненти працюють разом, щоб гарантувати безпеку нашого неба. Сухопутні війська теж потребують техніки. У нас 600 одиниць танків, які потрібно переозброїти. Плюс треба продовжувати ракетну програму», - зазначив експерт.

  Переглянути запис прес-конференції

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ