Генсек ОБСЄ назвав Україну ключовою темою міністерської зустрічі у Мілані
Генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер
«Глухий кут щодо кризи в Україні та навколо неї зумовлював атмосферу, яка панувала у Мілані», зізнався генсек ОБСЄ
На засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ у Мілані панувала атмосфера, зумовлена ситуацією навколо врегулювання спровокованого Росією конфлікту в Україні.
Про це заявив генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер під час прес-конференції у Мілані.
«Сторони мають вийти з політичного глухого кута та працювати над повною імплементацією Мінських домовленостей, зобов’язання щодо чого вони взяли на себе. Власне, глухий кут щодо кризи в Україні та навколо неї зумовлював атмосферу, яка панувала тут, у Мілані. Але незважаючи на брак довіри, розбіжності у сприйнятті та відмінності подальшого шляху, навіть в цей час країни-члени заклали основи для нових рішень та декларацій», - цитує Гремінгера «Укрінформ».
Він нагадав, що відразу після нещодавнього інциденту з нападом Росії на українські кораблі у районі Керченської протоки він разом із чинним головою ОБСЄ виступив із заявою, у якій містився заклик до стриманості й діалогу з метою деескалації ситуації.
«Я також передав цей меседж російському міністру закордонних справ Сергію Лаврову під час нашої зустрічі у Мілані. Ми також закликаємо поновити зусилля щодо врегулювання конфлікту в та навколо України», - заявив генсек ОБСЄ.
Міністр закордонних справ Італії та чинний голова ОБСЄ Енцо Моаверо-Міланезі наголосив на важливості ОБСЄ як структури, де країни можуть безпосередньо обмінятися думками з усіх важливих та складних питань.
«Без ОБСЄ результат був би таким, що країни говорили б лише на відстані. Говорили лише б заявами, без безпосереднього контакту за круглим столом у присутності інших країн», - заявив він.
Натомість міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак, який очолить ОБСЄ у 2019 році, заявив, що зустрічі у Мілані 6-7 грудня перевищили його очікування.
«Ми прибули сюди під впливом нещодавнього інциденту в Азовському морі. І ніхто не міг передбачити, як це затьмарить зустріч тут і її результати. Я бачу позитивним те, що дуже багато країн-членів розуміють, що це - важлива та ефективна платформа і потрібно її використовувати, щоб обговорювати наші проблеми та просувати бачення», - сказав Лайчак.
Як відомо міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак, який з 1 січня керуватиме в ОБСЄ, свій перший візит у цій якості планує здійснити в Україну.
До слова, глава МЗС Німеччини пропонує розширити місію ОБСЄ на Азовське море.
Нагадаємо, Україна в рамках 25-ї зустрічі міністрів закордонних справ країн ОБСЄ надала докази мілітаризації Росією анексованого нею Криму.
Також 6 грудня стало відомо, що Литва першою з країн ЄС вводить санкції проти РФ за агресію в Керченській протоці.
Польща в ОБСЄ заявила, що Росія вже не може сховатися за «зеленими чоловічками».
Коментарі — 0