Глава МОЗ стверджує, що новий карантин не вплине на ринок праці
Експерти вважають, що прогноз МОЗ щодо відсутності негативного впливу нового карантину на ринок праці є суто формальним без реальних досліджень
Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов спрогнозував, що продовження карантинних обмежень до 30 квітня не матиме негативного впливу на ринкове середовище та рівень зайнятості населення.
Про це йдеться у пояснювальній записці МОЗ за підписом Максима Степанова, яка була надана на розгляд Кабінету міністрів перед запровадження адаптивного карантину. Записку оприлюднила експертна організація StateWatch.
«Реалізація проєкту акту не матиме негативного впливу на ринкове середовище, забезпечення захисту прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян і держави. Реалізація проєкту акту не матиме впливу на окремі регіони. Реалізація проєкту акту не матиме впливу на ринок праці, рівень зайнятості населення», – йдеться в розділі записки «Прогноз результатів».
Щоб відкрити документ - натисніть на нього
При цьому, згідно даних Державної служби статистики, рівень безробіття населення станом на третій квартал 2020 року становив 9,5%. За відповідний період у 2019 році такий відсоток становив 7,3%, що може свідчити про опосередкований вплив введення карантинних обмежень на рівень зайнятості громадян України минулого року.
У пояснювальній записці також зазначається, що проєкт акту не потребує консультацій з громадськістю, а також не стосується питань соціально-трудової сфери та не потребує погодження Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні та Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.
Також за розрахунками МОЗ реалізація проєкту не потребує фінансування з державного або місцевого бюджетів.
«Через попередні карантинні обмеження на соціальну підтримку населення з бюджету витратили понад 12 мільярдів гривень, що також включає ініціативу «8 тисяч» президента Володимира Зеленського для підтримки малого бізнесу. Тому, на нашу думку, прогноз МОЗ щодо відсутності негативного впливу нового карантину на ринок праці є суто формальним без реальних досліджень», – прокоментував голова StateWatch Гліб Канєвський.
У пояснювальній записці Степанов наголосив на успіхах органів влади у боротьбі з Covid-19. А саме, на збільшенні потужності системи надання медичної допомоги. За поясненнями міністра, станом на початок лютого 2021 року налічувалося понад 67 тис ліжок для надання стаціонарної медичної допомоги хворим на Covid-19 та особам з підозрою. Понад 57 тис з цих ліжок забезпечені централізованим постачанням кисню.
Карантин на території України триватиме мінімум до 30 квітня 2021 року, а в разі настання в регіоні ознак «червоного» рівня епідемічної небезпеки на території всього відповідного регіону вводитимуться «додаткові обмеження, аналогічні обмеженням, які були встановлені з 8-25 січня 2021 року», про що зазначено у записці.
Прийняття відповідного рішення про карантин у МОЗ аргументують тим, що триває епідемічний сезон захворюваності на грип та ГРВІ, а також інформацією про циркуляцію окремих штамів вірусу, що не дозволяє повноцінно спрогнозувати розвиток епідемії.
Проєкт акту було погоджено з низкою міністерств, проте не всі зауваження були враховані.
Наприклад, МОЗ відхилило пропозицію Міністерства культури, яка полягала у виключенні гірськолижного дозвілля зі списку масових заходів, що підпадають під карантинні обмеження.
Коментарі — 0