Глава угорського МЗС: Будапешт і надалі блокуватиме євроінтеграцію України

  Угорський міністр заявив, що відносини України й Угорщини на даному етапі переживають найважчу кризу
  Угорщина і надалі відмовлятиметься від підтримки євроінтеграції України, якщо закон «Про освіту» не буде змінено. Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто за підсумками зустрічі з українським міністром закордонних справ Павлом Клімкіним, повідомляє Associated Press. За словами Сійярто, Будапешт і надалі буде
  • 12 Жовтня, 23:00
  • Розсилка

  Угорський міністр заявив, що відносини України й Угорщини на даному етапі переживають найважчу кризу

  Угорщина і надалі відмовлятиметься від підтримки євроінтеграції України, якщо закон «Про освіту» не буде змінено.

  Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто за підсумками зустрічі з українським міністром закордонних справ Павлом Клімкіним, повідомляє Associated Press.

  За словами Сійярто, Будапешт і надалі буде дотримуватися своєї позиції блокування подальшого зближення України з Євросоюзом.

  Угорський міністр також додав, що відносини України й Угорщини на даному етапі переживають найважчу кризу з 1991 року, коли Україна здобула незалежність.

  Під час переговорів очільників МЗС в Угорщині, Павло Клімкін роз'яснив Сійярто деталі нового закону України «Про освіту».

  Нагадаємо, 28 вересня глава МЗС України Павло Клімкін направив 7-му статтю закону про освіту на розгляд Венеціанської комісії. Висновки Комісії стосовно закону будуть готові до грудня.

  Міністерство закордонних справ України із здивуванням сприйняло заяву глави МЗС Угорщини Петера Сійярто стосовно перегляду Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

  Сійярто заявив, що Угорщина не підриватиме єдність Євросоюзу у питанні антиросійських санкцій через положення закону про освіту в Україні. Проте він зауважив, що Угорщина блокуватиме всі кроки зі зближення України та ЄС в рамках програми «Східне партнерство» та будь-які ініціативи, що сприяють євроінтеграції України.

  9 жовтня Клімкін у Twitter запропонував Сіятро разом відвідати Закарпаття та обговорити мовні положення закону про освіту. Проте Сійярто відмовився зустрічатися з міністром закордонних справ України.

  11 жовтня Міністерство закоронних справ України направило ноту протесту до Будапешту у зв'язку з інформацією про наміри провести акцію «Самовизначення для Закарпаття».

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ