Екс-голова виборчої комісії Торецька одержала рік умовно за організацію фейкового референдуму «ДНР»
![Екс-голова виборчої комісії Торецька одержала рік умовно за організацію фейкового референдуму «ДНР»](/img/article/4827/48_main-v1521618058.jpg)
Мешканка Донецької області потрапила під кримінальну статтю «посягання на територіальну цілісність України»
Дзержинський міський суд Донецької області визнав винною колишню голову дільничної виборчої комісії Торецька Оксану Фоменко в організації фейкового референдуму зі створення терористичної «Донецької Народної Республіки» (ч. 2 ст. 110 КК України).
Про це «Главкому» стало відомо з вироку суду від 6 березня.
За відомостями досудового розслідування, у квітні-травні 2014 року Фоменко, пристала на пропозицію ініціативної групи з організації та проведення незаконного референдуму, погодившись попрацювати головою ДВК.
У день псевдоголосування, 11 травня у приміщенні адміністративної будівлі дитячо-юнацької спортивної школи Торецької міської ради обвинувачена надавала роз’яснення виборцям щодо проведення незаконного голосування, контролювала та координувала роботу членів дільничної комісії, а також організувала подальше складання та підписання протоколів про його результати та їх передачу разом з урнами, у яких містилися бюлетені, озброєним представникам «ДНР».
У судовому засіданні Фоменко визнала повністю вину у вчиненні інкримінованого злочину, пояснила, що обставини кримінального провадження, кваліфікацію своїх дій не оспорює, щиро кається у вчиненому. Вона додала, що розуміла, що «референдум» був незаконний, оскільки ставилося питання щодо відокремлення «ДНР» від України. За роботу їй обіцяли заплатити, але за фактом грошові кошти не сплачувалися.
У підсумку Оксану Фоменко засуджено до 5 років ув’язнення, але на підставі ст. 75 КК України звільнено від відбування реального покарання, присудивши один рік умовно.
Коментарі — 0