Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Головного антикорупціонера країни застукали посеред ночі вдома у Порошенка

  • Розсилка
  Директор НАБУ Артем Ситник - Головного антикорупціонера країни застукали посеред ночі вдома у Порошенка
  Директор НАБУ Артем Ситник

  За словами Ситника, він двічі був вдома у президента на зустрічах тет-а-тет

  Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник відвідував будинок, у якому мешкає президент України Петро Порошенко у Козині. Зустріч відбулася пізно ввечері 26 квітня. У цей же час біля воріт резиденції були зафіксовані автівки, якими користується депутат Олександр Грановський.

  Про це йдеться у сюжеті програми «Схеми».

  Директор НАБУ підтвердив, що справді був удома в президента.

  «Точно дату не пам’ятаю, але десь декілька місяців тому… я два рази був. Зустріч була якраз тет-а-тет, і вона стосувалася питання Антикорупційного суду», – сказав Ситник.

  «Говорилося про участь міжнародних експертів в компетенції цього суду. Я зайняв позицію таку, що немає ніяких компромісів – тобто повинно бути те, що з самого початку пропонувалось експертним середовищем і нашими міжнародними партнерами», – додав глава НАБУ..

  Він вважає, що ця зустріч не була таємною.  «Я ж не приховую нічого… Можна було б змінити номер автомобіля, і в принципі там взагалі не було б питання, хто приїжджав на цю зустріч», – сказав Ситник на ремарку про те, що якби журналісти не зафільмували його авто, про цей візит, ймовірно, ніхто б не дізнався.

  Водночас директор НАБУ стверджує, що того вечора розмовляв тільки із президентом у форматі тет-а-тет, а з депутатом Грановським не бачився і не спілкувався.

  «Грановського я, звичайно, знаю, він також колись приїжджав в НАБУ також з приводу Антикорупційного суду, – розповів Ситник. – Він же депутат, він же повинен голосувати».

  На запитання, чи є прийнятною ситуація, коли директор незалежного антикорупційного органу вночі приїжджає додому до президента, Ситник відповів так: «Було приємно, що думка НАБУ важлива для учасника цього процесу (створення Антикорупційного суду – ред.), тому що в нас є… була комунікація з главою держави з приводу створення антикорупційного суду».

  Депутат Олександр Грановський на запитання «Схем» щодо цієї зустрічі не відповів.

  Також журналісти надіслали запит президентові із запитаннями щодо зустрічі із директором НАБУ. Редакція обіцяє опублікувати відповідь, тільки-но отримає її.

  «Надалі «Схеми» впродовж двох місяців моніторили домашніх візитерів президента, але з того часу кортеж президента або не їхав додому після роботи, або після заїзду Петра Порошенка до його резиденції журналістам не вдавалося побачити у Козині жодного з його відвідувачів», - резюмують журналісти.

  Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада України схвалила правки до закону про Вищий антикорупційний суд щодо підзвітності апеляцій у корупційних справа.

  Як відомо, 28 червня набув чинності закон 8497 «Про утворення Вищого антикорупційного суду».

  21 червня Верховна Рада України ухвалила закон про створення Вищого антикорупційного суду України. 

  Нагадаємо, 7 червня народні депутати проголосували за створення в Україні Антикорупційного суду. Після голосування в парламенті виступив президент Петро Порошенко.

  11 червня президент підписав закон про Вищий антикорупційний суд. Церемонія офіційного підписання відбулася під час зустрічі глави держави зі слухачами Академії лідерства.

  Міжнародний валютний фонд перевірить ухвалений Радою закон про Антикорупційний суд на відповідність домовленостям за програмою реформ, що підтримується МВФ.

  14 червня набув чинності закон про Антикорупційний суд.

  Читайте також: 

  Диявол у деталях. Що не так із законом про Антикорупційний суд

  Хто не підтримав закон про Антикорупційний суд? Поіменне голосування у Раді

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ