Індія не хоче приймати українське зерно, - президент УЗА

Індія не хоче приймати українське зерно, - президент УЗА
Президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов

Основна проблема, пов’язана із продажем нашого зерна в азіатські країни полягає в тому, що ми знаходимося в різних кліматичних поясах

Президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов в інтерв’ю «Главкому» розповів про нещодавну зустріч в Індії з головним фітосанітарним лікарем країни та імпортного зерна, та з міністром продовольства і переробки. В ході цієї зустрічі стало зрозуміло, чому Індія не хоче купувати українське зерно.

«Індія вимагає від нас того, щоб для знищення всяких комах, ми проводили фумігацію зерна при експорті препаратом, зареєстрованим у них. Це бромметил. Але у нас цей препарат не зареєстрований. Більш того, він заборонений в Європі. До того ж, його використання у нас не є ефективним. При температурі мінус 8 він починає кипіти і не дає жодного ефекту. А для нас така температура взимку - не дивина. Тому для нас цей препарат абсолютно неприйнятний. Ми ведемо переговори з Індією, щоб вони дозволили нам проводити фумігацію нашими препаратами, якими користується вся Європа і весь світ. Це фосфін. Наразі індійська сторона зі свого боку замовила дослідження в своєму інституті нашого препарату. За результатами буде прийнято якесь рішення», - розповів керівник УЗА.

Горбачьов також пояснив, чим так шкідливий бромметил, яким користується Індія. «Він сильно отруйний. Для того, щоб проводити фумігацію ним, потрібно команду з корабля відселяти. І він руйнує озоновий шар. Тому його майже ніхто не застосовує», - зазначив він.

Горбачьов додав, що основна проблема, пов’язана із продажем нашого зерна в азіатські країни полягає в тому, що ми знаходимося в різних кліматичних поясах. І ті захворювання, які існують в Україні, для нас не критичні в силу того, що у нас під час зими багато шкідників в полях вимерзають.

«Вони не несуть ніякої загрози на наступний сезон. В азіатських країнах не буває зими і, відповідно, поширення фітосанітарних, карантинних захворювань рослин можуть призвести до ураження ґрунту. Азія хоче мати тут більший контроль у зв'язку з тим, що є певний ризик при завезенні зерна. Якщо все зерно потрапить на млини або комбікормові заводи, то ризик теж невеликий. Але можна припустити, що частину цього імпортного зерна посіють», - розповів Горбачьов.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: