ЄС закликає Китай випустити з країни родичів покійного дисидента Лю Сяобо

  ЄС закликає Пекін зняти всі обмеження на пересування і спілкування членів сім'ї Лю Сяобо
  Європейський союз опублікував спільну заяву голови Європейської комісії Жана-Клода Юнкера та голови Європейської ради Дональда Туска, які закликають владу Китаю випустити з країни родичів дисидента, лауреата Нобелівської премії миру 2010 року Лю Сяобо. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна». «Зараз ми звертаємося до китайської
  • 14 Липня, 05:23
  • Розсилка
  <p>Люди несуть квіти до імпровізованого меморіалу Лю Сяобо</p>

  Люди несуть квіти до імпровізованого меморіалу Лю Сяобо

  ЄС закликає Пекін зняти всі обмеження на пересування і спілкування членів сім'ї Лю Сяобо

  Європейський союз опублікував спільну заяву голови Європейської комісії Жана-Клода Юнкера та голови Європейської ради Дональда Туска, які закликають владу Китаю випустити з країни родичів дисидента, лауреата Нобелівської премії миру 2010 року Лю Сяобо.

  Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

  «Зараз ми звертаємося до китайської влади з проханням дозволити його дружині Лю Ся та його сім'ї поховати Лю Сяобо там, де вони виберуть і дозволити їм сумувати в мирі», - йдеться в заяві.

  У Євросоюзі нагадала, що просила раніше випустити Сяобо на лікування до Німеччини, так як він знаходився в критичному стані.

  «Ми закликаємо владу зняти всі обмеження на пересування і спілкування членів його сім'ї та дозволити вдові Лю Ся і її брату Лю Хуею виїхати з Китаю, якщо вони цього захочуть. Ми повторюємо заклик ЄС до звільнення всіх в'язнів совісті в Китаї», - наголошується в документі.

  Як повідомляв «Главком», в Китаї у віці 61 року помер Нобелівський лауреат миру, дисидент Лю Сяобо.

  У правозахисника діагностували останню стадію раку печінки. У зв’язку з цим його перевели з в’язниці до клініки.

  Кілька днів тому дисидента оглянули іноземні лікарі, які допустили можливість його транспортування для лікування за кордоном, але влада Китаю відмовилися дати на це дозвіл.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ