ЄСПЛ звинуватив українську владу у порушеннях прав людини під час протестів на Майдані

ЄСПЛ звинуватив українську владу у порушеннях прав людини під час протестів на Майдані
Українська влада навмисно намагалися зірвати мирні протести, використовуючи для цього надмірне насильство і незаконне затримання, - ЄСПЛ
Фото Анастасія Рокитна

Суд виніс рішення стосовно п'яти справ

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у четвер, 21 січня, виніс рішення у низці справ щодо подій Революції Гідності, заявивши про численні порушення прав людини та відповідальність держави Україна за смерть, принаймні, одного протестувальника. Про це йдеться в оприлюднених 21 січня рішеннях ЄСПЛ стосовно п'яти справ.

Суд, зокрема, виніс рішення у справах «Шморгунов та інші проти України», «Луценко і Вербицький проти України», «Кадура і Смалій проти України», «Дубовцев та інші проти України» і «Воронцов та інші проти України».

ЄСПЛ одноголосно постановив, що в рамках цих справ було багаторазово порушено статтю 3 (заборона тортур і нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження) Європейської конвенції про права людини, пункти 1 і 3 статті 5 (право на свободу та особисту недоторканність), статтю 11 (свобода зібрань та асоціацій), статтю 2 (право на життя) і статтю 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя).

Суд, зокрема, встановив, що українська влада свідомо застосовувала жорстоке поводження, тому держава Україна несе відповідальність за вбивство принаймні одного протестувальника.

«Суд встановив, що не було проведено ефективного розслідування викрадення, жорстокого поводження та смерті брата пана Вербицького (Юрія Вербицького, який був викрадений разом з Ігорем Луценком невідомими 21 січня 2014 року і вбитий після катувань ‒ ред), зазначивши, зокрема, що національна влада кваліфікувала це як вбивство і за нього відповідальна держава», ‒ йдеться у рішенні.

ЄСПЛ вважає, що влада спочатку навмисно намагалися зірвати мирні протести, використовуючи для цього надмірне насильство і незаконне затримання.

Суд констатує відсутність на сьогодні незалежного і ефективного механізму в Україні для розслідування злочинів, скоєних співробітниками правоохоронних органів і недержавних агентів (тітушок) під час подій на Майдані.

Україна повинна виплатити деяким заявникам компенсацію матеріальної та моральної шкоди, а також покрити судові витрати.

Як повідомлялося 14 січня, Європейський суд з прав людини встановив, що фактичний контроль Росії над окупованим Кримським півостровом розпочався не пізніше 27 лютого 2014 року.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: