Кінець незалежності регулюючого органу? Кабмін передав Держатомрегулювання у підпорядкування Мінекоенерго
Українське ядерне товариство звернулося до прем'єрая Гончарука з листом, у якому заявляє, що це рішення Кабміну загрозливе для іміджу й економіки України
Кабінет міністрів передав Державну інспекцію ядерного регулювання в підпорядкування Міністерству енергетики та захисту навколишнього середовища. Про це свідчить постанова Кабміну №879 від 20 жовтня 2019 року.
Раніше зазначене відомство було підпорядковане Кабміну.
При цьому Українське ядерне товариство звернулося до прем'єр-міністра Олексія Гончарука з листом, у якому заявляє, що це рішення Кабміну загрозливе для іміджу й економіки України.
Крім того, це рішення порушує зобов'язання України, передбачені договором між Україною і Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР) щодо кредитування підвищення безпеки АЕС України, де зазначено, що Держатомрегулювання має залишатися незалежним регулюючим органом.
Також в Українському ядерному товаристві зазначають, що цим рішенням порушується міжнародні зобов'язання України про безпеку поводження з відпрацьованим ядерним паливом.
Автори листа просять прем'єр-міністра скасувати норму про перепідпорядкування Держатомрегулювання Мінекоенерго, наголошуючи, що «порушення вимоги про незалежність органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки може призвести прямо до крос-дефолту на 600 млн євро плюс відсоток від використання кредиту».
Як повідомлялось, у вересні Кабінет міністрів передав Державне агентство рибного господарства та Державне агентство лісових ресурсів від Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства в підпорядкування Міністерству енергетики та захисту навколишнього середовища.
Коментарі — 0