Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  МЗС готує енергетичний меморандум перед візитом Зеленського до Польщі

  • Розсилка
  МЗС співпрацює з Польщею та США щодо Меморандум з питань енергетики - МЗС готує енергетичний меморандум перед візитом Зеленського до Польщі
  МЗС співпрацює з Польщею та США щодо Меморандум з питань енергетики

  Меморандум готується у співпраці з Польщею та США

  Міністерство закордонних справ готує Меморандум з питань енергетики за підтримки Сполучених Штатів та Польщі перед візитом президента України Володимира Зеленського до Варшави.

  Про це повідомила заступник голови МЗС Олена Зеркаль в інтерв’ю «BBC Україна».

  «По газу ми якраз зараз співпрацюємо із поляками та американцями, - до того візиту, який має бути на початку вересня до Польщі. Ми готуємо Меморандум з питань енергетики, який і буде фундаментом для розбудови подальших дій на двосторонньому, тристоронньому рівні, і який визначить алгоритм співпраці», - зазначила Зеркаль.

  Заступник міністра додала, що вже затверджені директиви делегації переговорної групи з питань продовження транзитного контракту навряд чи змінюватимуть.  «Директиви делегації затверджені, і я не думаю, що їх будуть змінювати, бо вони написані на основі тих обставин, які формувалися протягом останніх трьох років щодо адаптації нашого законодавства до законодавства Європейського Союзу і щодо створення в Україні нормально функціонуючого газового ринку», - заявила вона.

  Зеркаль також зазначила, що пропозиція російського «Газпрому» щодо простого продовження контракту на рік-два є «робочою версію», яку ще потрібно розглядати.

  «Я не є прихильником цього підходу. Бо ми вже проходили з росіянами виконання рішень Стокгольмського арбітражу і решту, тому я не довіряю таким обіцянкам. Звісно, в кожній ситуації є два боки - позитивний і негативний. Треба дуже уважно ставитися до того, в чому є плюси, в чому - мінуси, і що нам це дасть. Думаю, що без додаткового розгляду цих чинників, які стосуються і запобіжників по газовій кризі, цього не можна вирішувати», - сказала заступник міністра.

  Вона додала, що пропозиція росіян, швидше за все, буде предметом подальших консультацій як в Україні, так і з її трансатлантичними та європейськими партнерами.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ