Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Нардепи за три роки 1,5 тисячі разів скаржилися на роботу кнопки для голосування

  • Розсилка
  Нардепи за три роки 1,5 тисячі разів скаржилися на роботу кнопки для голосування

  Жодної технічної несправності, яка могла би призвести до помилки при голосуванні, виявлено не було

  За час роботи Верховної Ради VIII скликання народні депутати 1471 раз зверталися до Апарату ВР із заявами про зміну результатів їх голосувань.

  Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України».

  «Загалом такі звернення оформлювали 303 народні депутати», - уточнюють у КВУ.

  Як повідомили КВУ в Апараті ВР, по кожному із 1471 звернень фахівцями Управління комп'ютеризованих систем було ретельно перевірено працездатність електронних пультів системи «Рада» на робочих місцях народних депутатів. Жодної технічної несправності, яка могла би призвести до помилки при голосуванні, виявлено не було.

  За інформацією громадської організації, найчастіше щодо зміни результатів голосувань звертався Юрій Солод (Опозиційний блок) - 69 звернень.

  Також 61 раз із цим питанням звертався В'ячеслав Богуслаєв («Воля народу»), 52 рази - Наталія Королевська (Опозиційний блок), 51 - Олександр Третьяков (БПП), 40 - Андрій Шипко («Відродження»), 38 - Оксана Корчинська (РПЛ), 30 - Олександр Дубінін (позафракційний), 29 - Артем Вітко (РПЛ).

  Востаннє народні депутати зверталися зі скаргами на роботу кнопки для голосування під час прийняття закону про Антикорупційний суд. Тоді про помилки в роботі системи заявили Мустафа Найєм та Ніна Южаніна.

  «Одним із рекордних за кількістю скарг депутатів став законопроект №1558-1 «Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті». Після голосування закону в цілому заяви про зміну результатів голосувань подали двадцять народних депутатів», - уточнюють у КВУ.

  Відповідно до закону «Про Регламент Верховної Ради України» процедура зміни результатів голосування народного депутата взагалі не передбачена.

  «Часто депутати використовують технологію звернень як механізм для відбілення репутації. Тобто, свідомо проголосувавши «за» чи «проти» закону, політики намагаються подати це як помилку і несправність у роботі системи. Однак подібні факти трапляються і без злого умислу. Наприклад, через неуважність депутата. Також часто політики банально не знають за що голосують», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

  За його словами, загалом цифра  1500 звернень про помилки в голосуванні є катастрофічною і свідчить про потребу в кардинальному оновленні системи «Рада». Адже це, передусім, акцентує Кошель, питання довіри до прийнятих законів.

  Тема оновлення системи «Рада» неодноразово порушувалася Арсенієм Яценюком, Володимиром Гройсманом і Андрієм Парубієм, однак так і не була вирішена.

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ