Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Патріарх Варфоломій пояснив, як обиратимуть предстоятеля Української помісної церкви

  документ
  • Розсилка
  Вселенський патріарх Варфоломій  - Патріарх Варфоломій пояснив, як обиратимуть предстоятеля Української помісної церкви
  Вселенський патріарх Варфоломій 

  Ієрархи обговорюватимуть кандидатури у закритому режимі, все вирішить таємне голосування

  Вселенський патріарх Варфоломій розіслав українським ієрархам листи-запрошення на участь в Об'єднавчому соборі 15 грудня для створення помісної церкви в Україні. У запрошенні пояснюється процедура виборів предстоятеля майбутньої церкви.

  Текст листа-запрошення опублікував у Facebook митрополит Переяслав-Хмельницький УПЦ МП Олександр (Драбинко).

  У ньому митрополита Олександра запрошують на собор разом з одним кліриком та одним монахом чи мирянином, кожен з яких матиме право голосу. Представником Вселенського патріарха на соборі буде митрополит Галльський Еммануїл, якого називають куратором «українського питання» в Константинополі.

  На соборі кожен український ієрарх матиме можливість взяти з собою на собор ще двох людей. Кожен з них матиме право голосу. У тексті запрошення також ідеться, що на соборі сформують бюлетень із трьох кандидатів на предстоятеля новоствореної помісної церкви.


  47434552_01
  Документ клікабельний

  Джерело BBC Україна у Константинополі підтвердило автентичність опублікованого митрополитом листа. Співрозмовник видання пояснив, що спочатку голосуватимуть всі разом - ієрархи, запрошені ними миряни, клірики та монахи, - доки із усіх кандидатів не визначать трьох головних. Після цього вже тільки архієреї обиратимуть предстоятеля з-поміж трьох фіналістів.  

  Ієрархи обговорюватимуть кандидатури у закритому режимі, все вирішить таємне голосування. Джерело зазначило,  що наразі ніхто не може точно назвати ім'я майбутнього предстоятеля Української церкви.

  У Константинополі підкреслили, що запрошення на участь у соборі отримають усі ієрархи УПЦ МП в Україні.

  Раніше повідомлялося, що 15 грудня 2018 року в Києві відбудеться Об'єднавчий собор, на якому проголосять створення автокефальної Православної церкви в Україні, затвердять її статут і виберуть предстоятеля.

  У порядку денному Об'єднавчого собору Української православної церкви буде три пункти .

  Саме обраний предстоятель і отримає Томос про автокефалію.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ