Петиція з вимогою забрати Лавру у Московської церкви набрала потрібну кількість голосів

Петиція з вимогою забрати Лавру у Московської церкви набрала потрібну кількість голосів
На думку автора петиції, Києво-Печерську лавру слід передати Православній церкві України

Для того, щоб президент розглянув петицію, потрібно було зібрати 25 тис. підписів, наразі їх уже 25 298

На сайті глави держави електронна петиція із закликом до президента України припинити використання Києво-Печерської лаври Українською Московською церцквою в Україні шляхом розірвання договору оренди та передати лавру у використання Православної церкви України (ПЦУ) набрала вже 25 298 голосів. І це при тому, що до кінця збору підписів залишилося ще 77 днів.

Про це йдеться у розділі «Електронні петиції» на офіційному сайті президента України.

Тепер президент зобов'язаний розглянути петицію.

Нагадаємо, петиція була створена 15 квітня.

«Цілком справедливо, щоб духовну святиню використовувала православна конфесія, яка визнана православним світом автокефальною православна церквою на території України. У свою чергу, Українська православна церква Московського патріархату не є автокефальною православною церквою на території України», – йдеться у документі.

Наголошується, що високі церковні ієрархи УПЦ МП неодноразово вчиняли дії, спрямовані проти українського народу.

З огляду на це, використання Києво-Печерської лаври Московським патріархатом слід припинити, розірвавши договір оренди, вважає автор петиції.

У документі перераховуються численні висловлювання ієрархів УПЦ МП проти України та її незалежності.

«У листопаді 2008 року митрополит Онуфрій публічно заявив, що Голодомор 1930-х років український народ «заслужив» сам. 5 серпня 2014 року митрополит Онуфрій в інтерв'ю власній пресслужбі виступив із засудженням антитерористичної операції на Донбасі, а також відмовився визнавати причетність керівництва РФ до дестабілізації ситуації на Сході. Російських терористів-найманців священнослужитель називає не інакше, як «наші одновірці та брати», а проведення АТО — «братське кровопролиття», — зазначається в петиції.

Нагадується, що 18 березня 2016 року в Криму відзначили «День возз'єднання Криму з Росією» і від імені УПЦ МП в урочистостях узяв участь благочинний Севастопольського округу Кримської єпархії протоієрей Сергій Халюта.

На думку автора петиції, Києво-Печерську лавру слід передати Православній церкві України.

«Константинопольська церква вважає ПЦУ єдиною канонічною правонаступницею Київської митрополії», – наголошується в документі.

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: