Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Під час боїв в столиці Ємену загинули десятки мирних жителів: сотні поранені

  • Розсилка
  Уламки дитячого велосипеда серед руїн в місті Сана - Під час боїв в столиці Ємену загинули десятки мирних жителів: сотні поранені
  Уламки дитячого велосипеда серед руїн в місті Сана
  Фото: Управління ООН з координації гуманітарних питань

  У столиці Ємену люди опинилися замкнутими у своїх будинках без води, продовольства і палива

  У столиці Ємену Сані в результаті бойових дій десятки цивільних людей загинули, сотні поранені.

  Про це заявив гуманітарний координатор ООН в Ємені Джейм МакГолдрік, повідомляє Центр новин ООН.

  «Десятки мирних жителів загинули і сотні отримали поранення в результаті активних бойових дій в єменському місті Сані. Міські вулиці перетворилися на поле бою, а люди опинилися замкнутими у своїх будинках без води, продовольства і палива», – йдеться в повідомленні.

  МакГолдрік закликав усі сторони конфлікту в Ємені оголосити гуманітарну паузу у вівторок, 5 грудня, з 10 ранку до 4 дня, щоб місцеві жителі могли залишити свої будинки. Нині, за його словами, навіть машини швидкої допомоги не можуть дістатися до тих, кому необхідна медична допомога.

  У своїй заяві представник ООН нагадав сторонам, що навмисні акти насильства проти цивільного населення, включаючи медперсонал і гуманітарних співробітників, є порушенням міжнародного права і можуть становити військовий злочин.

  Тим часом, проблемами порушень в Ємені, відповідно до рішення Ради ООН з прав людини, займатиметься спеціально створена група впливових експертів. Про це оголосили в Управлінні ООН з прав людини.

  «Смерть, руйнування і відчай – у таких умовах народ Ємену живе вже три роки, – заявив Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн. – Дуже важливо притягнути до відповідальності тих, хто винен у цих порушеннях і зловживаннях».

  До групи увійшли три експерти: Камел Джендубі з Тунісу, Чарльз Герравей з Великої Британії і Мелісса Парке з Австралії.

  Згідно з резолюцією Ради ООН з прав людини від 29 вересня 2017 року, експерти повинні відслідковувати порушення, вивчати повідомлення, що надходять, виявляти випадки порушення міжнародного права і у разі можливості встановлювати винних. 

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ