Скоцик: Продаж українського лісу заради кредитів – злочин

  Скоцик нагадав, що у більшості країн Європи експорт лісовини і вирубка лісу заборонені
  600 млн євро макрофінансової допомоги – це не ціна українського лісу. Не можна розпродавати власні ресурси заради отримання кредитів, які йдуть на проїдання та латання дірок у бюджеті. Про це заявив лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик, коментуючи повідомлення голови представництва ЄС в Україні Хьюга Мінгареллі про те, що Україна
  • 18 Жовтня, 2016, 16:29
  • Розсилка

  Скоцик нагадав, що у більшості країн Європи експорт лісовини і вирубка лісу заборонені

  600 млн євро макрофінансової допомоги – це не ціна українського лісу. Не можна розпродавати власні ресурси заради отримання кредитів, які йдуть на проїдання та латання дірок у бюджеті. Про це заявив лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик, коментуючи повідомлення голови представництва ЄС в Україні Хьюга Мінгареллі про те, що Україна отримає другий транш допомоги від Європейського Союзу в разі зняття заборони на експорт лісу.  «Власні ресурси європейці цінують. У більшості країн Європи експорт лісовини і вирубка лісу заборонені. У Румунії цьогоріч взагалі прирівняли незаконну вирубку лісу до тероризму, знищення хоча б одного гектару лісів переслідується як загроза національній безпеці. Нагадаю, що в Україні дике винищення лісів уже призвело до «облисіння» Карпат», - зазначив Скоцик.

  Політик наголосив, що, згідно з чинним законодавством, з України заборонено вивозити лише сировину. «Хочу нагадати, що мораторій на експорт, зі скрипом ухвалений Верховною Радою у квітні 2015 року, діє лише на необроблену деревину. На жаль, ми бачили уже тоді, як через урядові структури велася кампанія за те, щоб закон не набув чинності. У березні цього року Кабінет міністрів вносив до парламенту законопроект про скасування мораторію», - зауважив Скоцик.

  За його словами, від зняття мораторію виграє лише «лісова мафія», але аж ніяк не народ.

  «Ліс-кругляк, у тому числі й через відверто контрабандні схеми, роками вивозили за кордон - замість того, щоб розвивати його переробку, створювати робочі місця в Україні і заробляти додану вартість на готових виробах із деревини. Потрібно створити умови, щоб промисловий ліс перероблявся в Україні, щоб тут могли працювати дрібні та середні підприємці, а не лісові магнати, яких цікавить лише сьогоднішній заробіток, а не те, як країна житиме завтра», - зазначив Скоцик.

  Він наголосив, що наші ресурси працюватимуть на країну, коли буде довгострокове планування розвитку держави.

  «У лісовій, як і в аграрній сфері, Україна, на жаль, здобула не вельми почесне звання сировинного придатка інших держав. Усе це - наслідки безсистемної роботи наших чиновників, відсутності стратегічного планування. Сьогоднішні дії влади нагадують поведінку пияка, який заради кількох гривень згоден продати в ломбард усе з дому. Це потрібно змінювати. До влади повинні прийти менеджери, які зможуть планувати, як розвиватиметься країна на 25-35 років уперед. Тоді ми зможемо правильно розпоряджатись своїми ресурсами, зробити так, щоб вони працювали на нашу державу», - резюмував Скоцик.

  Як повідомлялося, боротьба Нацполіції з незаконною вирубкою лісу призвела до зниження обсягів експорту необробленої деревини в п'ять разів.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ