У Білорусі стартують військові навчання з росіянами «Захід-2017»

  На території Білорусі навчання пройдуть на семи полігонах та у двох окремих місцевостях
  У Білорусі 14 вересня розпочинаються спільні російсько-білоруські військові навчання «Захід-2017». Ці навчання є відновленням радянської традиції навчань країн Варшавського договору, який таким чином готувався протистояти НАТО. [READ_MORE] Білорусь і Росія з 2009 року вирішили відновити ці навчання, хоча потенційного ворога не
  • 14 Вересня, 08:22
  • Розсилка

  На території Білорусі навчання пройдуть на семи полігонах та у двох окремих місцевостях

  У Білорусі 14 вересня розпочинаються спільні російсько-білоруські військові навчання «Захід-2017». Ці навчання є відновленням радянської традиції навчань країн Варшавського договору, який таким чином готувався протистояти НАТО.  Білорусь і Росія з 2009 року вирішили відновити ці навчання, хоча потенційного ворога не називали. Їх проводять раз на два роки почергово на території Білорусі та Росії – лише у 2015 році не було таких навчань, передає Радіо Свобода.

  Особливість навчань у 2017 році – зміна геополітичної обстановки: агресивні дії Росії проти України та її протистояння з НАТО, й Білорусь, яка була переговорним майданчиком для України та Росії в обговоренні проблеми Донбасу, за словами військових аналітиків, виступає як союзник країни-агресора.

  За даними білоруського міністерства оборони, на території Білорусі навчання пройдуть на семи полігонах та у двох окремих місцевостях, навчатимуться 10 тисяч 200 військовослужбовців, із них сім тисяч – з білоруських підрозділів, три тисячі – з російських. Такими силами робити агресію проти сусідів чи анексію неможливо, наполягають білоруські військові.

  Білоруська опозиція побоюється, що Володимир Путін може використати ці навчання для початку анексії Білорусі, адже його політика є непередбачуваною. Зокрема, провідний білоруський опозиційний лідер Микола Статкевич оцінює таку ймовірність у 10 відсотків.

  Міністерство оборони Білорусі 13 вересня знову наголосило на оборонному характері навчань «Захід-2017» та обіцяло, що всі російські військові, які беруть у них участь, залишать білоруську територію до 30 вересня. Як будуть проходити навчання «Захід», міноборони Білорусі обіцяє звітувати щодня на брифінгах та у прес-релізах, акредитовано 280 журналістів, переважно іноземних ЗМІ, запрошено 80 спостерігачів, у тому числі з України та країн НАТО.

  Раніше секретар РНБО Олександр Турчинов заявляв, що реальна чисельність учасників навчань «Захід-2017» становитиме близько 240 тисяч осіб.

  Міністр оборони Степан Полторак вважає, що ці навчання можуть бути використані для початку агресії як проти України, так і проти будь-якої країни Європи, що має спільний кордон з Росією.

  У Міноборони РФ запевняють, що в рамках «антитерористичних» навчань «Захід-2017» не готуватимуть плацдарм для вторгнення в Україну, і задіють 13 тисяч військовослужбовців і 250 танків.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ