Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Порошенка нагадали: якщо РПЦ відмовиться змінювати назву, то буде сплачувати податки

  • Розсилка
  РПЦ може працювати в Україні, але вона має називатися Російська православна церква - У Порошенка нагадали: якщо РПЦ відмовиться змінювати назву, то буде сплачувати податки
  РПЦ може працювати в Україні, але вона має називатися Російська православна церква

  Згідно із законом, Українська православна церква Московського патріархату в Україні повинна називатися Російською православною церквою

  Якщо Російська православна церква відмовиться виконувати вимогу закону України щодо назви своєї церкви в Україні, вона не отримає статусу неприбуткової організації. Тоді їй доведеться платити податки. 

  Про це заявив народний депутат України з фракції Блок Петра Порошенка Іван Вінник.

  Нардеп наголосив на тому, що Українська православна церква Московського патріархату в Україні повинна називатися Російською православною церквою.

  «І РПЦ не служить в Україні, а працює. РПЦ не є інститутом, який несе релігійність чи духовність у соціум. Російська православна церква в Росії була, є і буде інструментом політичного впливу через релігію і духовність. Цього не приховує Путін», – зауважив Іван Вінник.

  Нардеп пригадав, як у Кремлі неодноразово збиралася Рада нацбезпеки й оборони РФ щодо церковних питань.

  «Там обговорювали і питання надання незалежності Українській православній церкві. Державний орган! Рада національної безпеки! Яке вона може мати відношення до питань духовних і релігійних? Якщо вони збиралися, то інститут, який вони обговорювали, тобто РПЦ, є не зовсім церквою в канонічному розумінні», – сказав Іван Вінник.

  Він додав, що закони, які прийняла ВРУ щодо перейменування релігійних організацій в Україні, є цілком виправданими і зрозумілими.

  «РПЦ може працювати в Україні. Її парафії можуть існувати. Але вона має називатися Російська православна церква. А що стосується ВРУ, то вона прийняла зовсім зрозумілі закони щодо переходу громад, користування приміщеннями церков і щодо перереєстрації назв.

  А що буде, якщо вони не перейменуються? Усе просто. Річ у тім, що церква є неприбутковою організацією. Вона має бути зареєстрована у Мінкульті, де ведеться облік неприбуткових релігійних, церковних організацій. А якщо РПЦ, порушуючи закон України, відмовиться виконувати його вимогу щодо назви і перейменування в РПЦ, вона не отримає статусу неприбуткової організації. Російській православній церкві доведеться платити податки. Це найбільше, чого бояться російські церковники», – заявив Іван Вінник.

  Напередодні президент Петро Порошенко підписав закон про перехід парафій до Православної церкви України.

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ