Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Вперше за 40 років у світі вбили синього кита

  • Розсилка
  <span>30-метрового синього кита вбили вперше за останні десятиліття</span> - Вперше за 40 років у світі вбили синього кита
  30-метрового синього кита вбили вперше за останні десятиліття

  30-метрового синього кита вбили вперше за останні десятиліття

  Уперше за останні 40 років було скоєно вбивство синього кита, який знаходиться під загрозою зникнення, пише CNN. 30-метрову особину виловила і вбила китобійна компанія Hvalur HF, яка належить одній з найбагатших осіб в Ісландії Кристьяну Лофтсону.

  В інтернет потрапило відео, на якому видно, як співробітники китобійні по черзі видираються на спину ссавцю і фотографуються.

  Лофтсон стверджує, що співробітники його компанії вбили зовсім не синього кита, а фінського, вилов якого не заборонений в Ісландії.

  «Але якщо це дійсно синій кит, то вбивство сталося випадково», - заявив бізнесмен.  Біологи, які розглядали фото і відео, стверджують, що це саме синій кит. На спині можна побачити характерні для нього білі плями. Крапку в цьому питанні поставить влада Ісландії, яка замовила генетичну експертизу вбитої тварини. Вона може забрати декілька місяців.

  Видобуток синіх китів є незаконним в усіх країнах світу починаючи з 1986 року. Цій забороні передували десятиліття їхнього винищення. Тільки у водах Антарктики у XX столітті вбили 360 тисяч синіх китів.

  Незважаючи на заходи, спрямовані на захист тварин, сьогодні у світі налічується, за різними оцінками, від 10 до 25 тисяч синіх китів.

  Синій кит - найбільша сучасна тварина, і, ймовірно, найбільша з усіх тварин, які будь-коли існували на Землі. Його довжина сягає 33 метрів, а маса - 150 тонн.

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ