ВВП Китаю впав на рекордні 7% через коронавірус

ВВП Китаю впав на рекордні 7% через коронавірус
Різкий економічний спад в Китаї дозволяє спрогнозувати, що чекає інші держави в умовах пандемії коронавірусу

Китайському уряду необхідно вживати заходів для підтримки економіки в умовах зростаючого безробіття і соціальної нестабільності, намагаючись при цьому утримати під контролем боргове навантаження і фінансові ризики, відзначають експерти

У першому кварталі ВВП Китаю знизився на 6,8%, це найсерйозніше падіння з початку підрахунків. Про це повідомляє South China Morning Post з посиланням на дані Національного бюро статистики.

Незважаючи на зниження темпів зростання поширення інфекції в країні, в березні продовжили скорочуватися промислове виробництво, роздрібні продажі, на 16,1% впали і інвестиції в основний капітал. Продажі в роздріб в березні знизилися на 15,8%, тоді як в січні і лютому вони обвалилися на рекордні 20,5%. Падіння перевищило очікування експертів Bloomberg, які прогнозували скорочення ВВП на рівні 6%. В останній раз таке падіння ВВП було зафіксовано 43 роки тому - в 1976 році.

У порівнянні з першими місяцями року ситуація з безробіттям в Китаї почала стабілізуватися: у березні її рівень склав 5,9% в порівнянні з 6,2% в лютому і січні. Однак ці дані не враховують трудових мігрантів, які втратили роботу або не можуть повернутися в країну через введені у зв'язку з пандемією обмеження. За даними видання, кількість вакансій в країні знизилася на 27%.

Тепер китайському уряду необхідно вживати заходів для підтримки економіки в умовах зростаючого безробіття і соціальної нестабільності, намагаючись при цьому утримати під контролем боргове навантаження і фінансові ризики, відзначають експерти.

У четвертому кварталі 2019 року, економіка КНР зросла на 6% в річному вираженні. Консенсус-прогноз експертів передбачав падіння китайського ВВП в першому кварталі на 6,5%, свідчать дані Trading Economics.

Падіння ВВП відносно четвертого кварталу в січні-березні склало 9,8% при очікуваному аналітиками зниженні на 9,9%. Зниження ВВП в поквартальному вираженні також було зафіксовано вперше. У жовтні-грудні економіка КНР зросла на 1,5% в порівнянні з попереднім кварталом.

Різкий економічний спад в Китаї дозволяє спрогнозувати, що чекає інші держави в умовах пандемії коронавірусу, яка вже призвела до закриття кордонів, зупинки ділової активності і розриву глобальних ланцюжків постачань. У США, наприклад, ситуація може виявитися ще гірше. Там експерти чекають катастрофічного обвалу економіки - на 40%. При цьому доходу позбудуться 25 мільйонів людей.

У той же час останні дані дозволяють припустити, що китайська економіка почала відновлюватися в березні після різкого спаду в перші два місяці цього року.

Китай став джерелом нової коронавирусной інфекції, перші хворі були виявлені в місті Ухань в провінції Хубей в кінці грудня 2019 року. В кінці березня влада країни повідомила, що в цілому змогла зупинити поширення інфекції. На той момент кількість нових підтверджених випадків зараження в КНР становила менше 3 тис.

За останніми даними SCMP, в Китаї з початку пандемії виявлено 85 тис. випадків зараження. За цим показником він посідає сьоме місце в світі. Всього в країні померли 4632 людини, у яких був виявлений коронавірус.

Нагадаємо, що у світі, станом на п'ятницю, 17 квітня, зафіксовано 2 169 022 випадків зараження Covid-19. Про це свідчать дані інтерактивної карти поширення коронавірусу від Центру системних досліджень при Університеті Джонса Хопкінса.

Вилікувались: 549 592 особи.

Померли: 145 568 осіб.

Найбільшими епіцентрами поширення коронавірусної інфекції є:

  • Сполучені Штати Америки - 671 425 випадків зараження;
  • Іспанія - 184 948 випадків;
  • Італія - 168 941 випадків;
  • Франція - 147 091 випадків;
  • Німеччина - 137 698 випадків;
  • Велика Британія - 104 148 випадків;
  • Китай - 83 753 випадків;
  • Іран - 77 995 випадків;
  • Турція - 74 193 випадків;
  • Бельгія - 34 809 випадків.

Україна поки що перебуває на 43 позиції антирейтингу, між Білоруссю і Катаром.

Відзначимо, що в Росії зафіксовано 27 938 випадків зараження, у Білорусі - 4 204, у Польщі - 7 918.

Як повідомлялось, станом на 9 ранку 17 квітня в Україні лабораторно підтверджено 501 новий випадок захворювання на коронавірус. Із них - 31 дитина та 91 медпрацівник. Протягом доби із діагнозом Covid-19 було шпиталізовано 156 людей. Одужали минулої доби 60 пацієнтів. Померли дев'ятеро осіб. 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: