Рятувальники нагадали, як треба діяти при хімічних аваріях (відео)
Окупанти можуть піти на будь-яку підлість
В ході війни проти України російські окупанти спричиняють техногенні катастрофи, бомбардують режимні об’єкти та об’єкти інфраструктури, що може призвести до хімічної аварії.
Важливо розуміти алгоритм дій у разі подібної надзвичайної ситуації, заявили у Державній сліжбі з надзвичайних ситуацій.
У разі хімічної атаки або аварії на хімпідприємстві потрібно:
- щільно зачинити вікна та двері, вентиляційні отвори, димоходи,
- заклеїти щілини у вікнах папером чи скотчем,
- увімкнути телевізор чи радіо для отримання подальших вказівок,
- попередити близьких про небезпеку та можливу евакуацію,
- вимкнути побутові прилади та газ.
У разі евакуації візьміть з собою аптечку. Одягніться так, щоб залишилося якомога менше відкритої шкіри. Використовуйте протигази або ватно-марлеві пов’язки, змочені водою або, краще, 2-5% розчином питної соди (при ураженні хлором), оцтової або лимонної кислоти (при ураженні аміаком).
Обережно і без паніки вийдіть з приміщення, використовуючи сходи. На вулиці не біжіть, не торкайтеся ніяких предметів, не наступайте у калюжі. Не їжте і не пийте нічого!
У разі аварій з викидом хлору – намагайтеся пересуватися по підвищеннях, у разі викиду аміаку – низинами.
Якомога швидше залиште зону ураження, рухаючись поперек потоку повітря чи вітру.
Нагадаємо, Велика Британія побоюється, що Росія може сфабрикувати привід для застосування хімічної зброї у війні з Україною, оскільки план окупувати країну та захопити Київ за кілька днів повністю провалився.
Західні чиновники кажуть, що мають причини побоюватися можливого використання режимом Путіна нетрадиційної зброї в Україні на тлі невдач російських загарбників.
Припускають, що ворог може використовувати фейкові повідомлення про нібито створення біологічної зброї в Україні та інші неправдиві заяви.
Коментарі — 0