Як Охендовський з підозрюваного став потерпілим: незвичне перевтілення керівника ЦВК

  Від підозрюваного до потерпілого – півкроку.
  За рішенням Печерського суду, голова ЦВК Михайло Охендовський тепер може пред’являти претензії детективам НАБУ, бо ті відкрили проти нього кримінальне провадження. До справи швидко підключилась і Генпрокуратура, вона вже розпочала досудове розслідування за ознаками втручання в діяльність державного діяча. Скандали з Михайлом Охендовським
  • 19 Березня, 06:45
  • Розсилка

  Від підозрюваного до потерпілого – півкроку.

  За рішенням Печерського суду, голова ЦВК Михайло Охендовський тепер може пред’являти претензії детективам НАБУ, бо ті відкрили проти нього кримінальне провадження. До справи швидко підключилась і Генпрокуратура, вона вже розпочала досудове розслідування за ознаками втручання в діяльність державного діяча.

  Скандали з Михайлом Охендовським почались із так званої «чорної бухгалтерії» Партії регіонів. Його прізвище знайшли в списку тих, хто брав «відкати». Антикорупційне бюро звинувачує голову ЦВК в отриманні 162 тисяч доларів хабара. У грудні главі ЦВК обирали запобіжний захід.

  Спеціальна антикорупційна прокуратура вимагала зняти його з посади і присудити заставу у розмірі більше мільйона гривень. Однак суд вирішив, що особистого зобов'язання у цій справі буде достатньо. І ось підозрюваний Охендовський змінив статус на потерпілого. Першою про це повідомила прес-секретар ГПУ Лариса Сарган.

  Змінювати риторику щодо звинувачення Охендовського розпочали в лютому. Тоді голова ЦВК заявив, що його адвокати подають клопотання про закриття кримінального провадження. А тепер виходить так, що Генпрокуратура разом із стороною Охендовського звинувачує НАБУ в тому, що ті порушили проти високопосадовця справу.

  У Антикорупційному бюро від коментарів утримуються. Кажуть, поки що немає про що говорити.

  Антикорупціонери переконані, між Генпрокуратурою та НАБУ йде своєрідна гібридна війна. І вона почалась з дня роботи створення бюро. Хоча у обох відомствах про це в голос не розповідають, факти говорять про інше.

  «Для прикладу візьмемо заступника міністра охорони здоров'я Василишина, якого взяли на гарячому під час отримання хабаря. Заступник міністра – це підслідність НАБУ. І те, що ГПУ для власного піару порушила закон – це неприпустимо. Тепер це може бути використано в суді захистом для того, щоб людину взагалі не було притягнуто до відповідальності»,
  – розповіла член правління Центру протидії корупції Олександра Устінова.

  Детективи НАБУ не бояться розслідувати справи перших осіб держави і передавати їх до суду. І це не всім до вподоби, адже руйнує вибудовану систему корупційних зв'язків, переконаний голова антикорупційного комітету у парламенті Єгор Соболєв.

  «Та сама справа Насірова, яка сьогодні слухається. Це дуже важливий доказ, і між ними, природно, мала спалахнути війна. Корупціонери звикли, що вони за допомогою ГПУ атакують всіх, хто з ними бореться», – зазначив депутат.

  Сам же Охендовський продовжує наполягати, що не підписувався за отримання грошей у амбарній книзі.
  Джерело: 24 канал

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ