Провокація для Гройсмана, або Чого злякався прем'єр

Провокація для Гройсмана, або Чого злякався прем'єр

СБУ звернулося до прокуратури Вінницької області щодо можливих посадових злочинів віце-прем’єра Володимира Кістіона та мера Вінниці Сергія Моргунова

У середу на засіданні уряду прем'єр-міністр Володимир Гройсман зробив мінісенсаційну заяву, що окремі правоохоронці готують проти нього та уряду провокації.

Сталося це під час розгляду урядових ініціатив щодо зупинення «маскі-шоу» проти бізнесу.

«Я зневажаю тих, хто сьогодні руйнує основи нашої економіки. Я просив би, щоб мене персонально почули сьогодні. Всі ті, хто кришують нелегальний бізнес, контрабанду, нелегальний доступ товарів до українських ринків. Я наголошую, що вони носять сьогодні погони, вони є чинними представниками правоохоронної системи. Я знаю, що ви обговорюєте мої слова і мої позиції з цього приводу і мою непохитність. Я знаю, що ви готуєте провокації проти прем'єр-міністра і уряду», - заявив Гройсман.

Про які саме провокації йдеться, він не уточнив.

Однак INSIDER дещо довідався про цю історію.

Схоже, що прем’єру, який все ще вибудовує окремий курс від президента, вирішили нагадати, хто в домі господар.

Фігурантами ж справи можуть стати 2 наближені до прем’єра особи.

15 травня 2018 управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ звернулося до прокуратури Вінницької області щодо можливих посадових злочинів віце-прем’єра Володимира Кістіона та мера Вінниці Сергія Моргунова.

Мова йде про історію 5-річної давнини. Тоді управління Пенсійного фонду Вінниці придбало квартиру в провулку Щорса 18-а, на 65 квадратних метрів за 330 тисяч гривень.

В липні 2014 тоді перший заступник вінницького міського голови Кістіон видав ордер на цю квартиру начальнику управління пенсійного фонду Вінниці Олені Корчаці. Це рішення, як вважають у СБУ, було ухвалено в порушення законів «Про місцеве самоврядування» та «Про передачу об’єктів державної та комунальної власності», без рішення вінницької міськради та до передачі квартири на баланс Пенсійного фонду міста. Це було зроблено через 20 днів, 31 липня 2014.

28 серпня того ж року секретар місцевої ради Моргунов дозволив без рішення вінницької міськради, рішенням виконкому приватизацію цієї квартири. І вже за 5 днів жінка переоформила квартиру на себе.

Правоохоронці вважають, що при цьому не дотримали процедуру передачі:

  • Немає звернення УПФУ про передачу об’єкта з державної у комунальну власність;
  • Немає згоди міськради з цього приводу;
  • Не створено комісію з передачі житлового об’єкта;
  • Не оформлено спільний акт передачі квартири;
  • Не отримано дозвіл УПФУ на передачу майна.

В результаті станом на 2018 рік квартира перебуває одночасно на балансі Фонду як службова і у приватній власності громадянки Корчаки.

Історія звісно дуже дрібна, якщо порівнювати з тим, скільки землі вкрадено в Києві, як роздаються надра через спецдозволи або видобувається і вивозиться в Польщу бурштин, як обходять тендери  Prozorro і заробляють на митниці, вагонах, дорогах і поглибленні дна.

Але колись історія з квартирою коштувала Юрію Луценку кількох років свободи.

Поки що ж історія вінницької квартири загрожує Гройсману хіба що репутаційними збитками. 

Справа в тому, що прокуратура Вінницької області після отримання матеріалів від СБУ не внесла їх до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Натомість прокурор Вінницької області В’ячеслав Соколовий начебто дав усну вказівку передати ці матеріали через прокуратуру міста до місцевого відділу поліції. Саме звідти ця справа таки і потрапила в ЄРДР.

А далі слід звернути увагу на розклади силовиків в області.

Деякі ЗМІ називають Соколового кумом Гройсмана. І прем'єр мав вплив на його призначення прокурором.

У квітні СБУ затримала заступника Сколового Олександра Попеску за те, що прокурор вимагав $ 6000 за вирішення питання про закриття кримінального провадження щодо самовільного захоплення 50 гектарів земель сільгосппризначення в Вінницькій області.

Співробітники СБУ і НАБУ взяли на місці і заступника прокурора і двох посередників.

Прокурор Вінниці Гайда працює на новій посаді менше 3 місяців. Його  було призначено 19 березня. Хоч зроблено це наказом генерального прокурора Юрія Луценка, але за рекомендацією Ради прокурорів.

До цього Гайда близько двох років обіймав посаду керівника Немирівської місцевої прокуратури. На керівну посаду його призначив тодішній генпрокурор Віктор Шокін.

За інформацією місцевого видання «20 хвилин», тесть нового прокурора Вінниці - легенда органів прокуратури області Володимир Василюк, який свого часу посідав посаду Генпрокурора Туркменістану. Теща – Світлана Василюк керівниця Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій громадськістю Вінницької ОДА та депутатка міської ради кількох скликань. Останній раз вона обралась в раду як 7 номер списку  »Вінницької європейської стратегії»  Гройсмана.

Керівником Нацполіції Вінничини є Юрій Педос. Свою посаду він отримав влітку 2016, коли виявилось, що очільник місцевої поліції Антон Шевцов має стосунок до сепаратистів. Тоді дехто в місцевих теж називав Педоса кумом Гройсмана, і другом Соколового. Але в будь-якому разі голова Нацполіції підпорядкований Арсену Авкову, який підтримує Гройсмана, а не президента.

За такого розкладу силовиків в місті і області, в разі якщо підтверджень злочину не знайдуть, Гройсману буде непросто переконати громадськість, що слідство було об'єктивним. Якщо ж слідство дійде до вручення підозри, то це таки буде вагомим ударом по образу прем'єра реформатора, який той ретельно вибудовує.

Втім, ця справа не єдині «горішки від білочки», які готують для прем'єра.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: