рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Теракт у Барселоні: «русский мир» буде атакувати Україну по-іншому

  • Олексій Арестович

   військовий експерт

  • Розсилка
  <span>Фото з місця теракту в Барселоні</span> - Теракт у Барселоні: «русский мир» буде атакувати Україну по-іншому
  Фото з місця теракту в Барселоні
  Фото: EPA/UPG

  Це ідеальний теракт. В голову терористам влазити ще не навчилися

  Головною метою терактів у Барселоні та Камбрільсі є психіка обивателя країн ЄС і туристів, які приїжджають туди. Але цим терактом не вдасться чинити серйозний вплив на людей - це не теракт 11 вересня. Це можна зробити, тільки реалізувавши тривалу кампанію, що вони (терористи) зараз і роблять.

  Що стосується попередження таких транспортних терактів, то це комплекс заходів. В ідеалі спецслужби працюють усередині терористичних угруповань, знають, що плануються теракти, і таким чином їх попереджають. Ставка «Ісламської держави» давно інша - ставити на одинаків, які, наслухавшись пропаганди, самостійно або під впливом ідеологів влаштують цей теракт.

  Одна справа - організувати теракт у потрібному місці і в потрібний час, це такий обсяг підготовки, що інформацію про це дізнаються спецслужби. Інша справа - коли терористу просто кажуть: «Білі - це погано. З ними треба кінчати». Якщо він планує теракт в своїй голові, то жодна спецслужба туди залізти не може. Коли і як він організовує теракт, для ідеологів ІДІЛ не має значення - головне, щоб теракт відбувся. Вирахувати терориста-одинака неможливо або дуже складно.  Ця людина може бути ідеологічно накачаною, і ніяк не вгадаєш, що і коли може зробити. Вона сама приймає рішення. Може будь-якої миті сісти у машину і поїхати...

  Європа сотнями тисяч приймає ісламських біженців, і більшість з них не хоче ніяких терактів. Навпаки, вони втекли зі своєї батьківщини, щоб бути порядними громадянами ЄС і приймати цю культуру значною мірою і, точно, приймати правила гри. А всі ці терористи - маргінали. На 500 мільйонів жителів знайдеться 500 терористів. Співвідношення - 1 до мільйона.

  Спецслужби працюють і в ісламських спільнотах та мечетях. Намагаються перехоплювати і розгойдувати помірних мусульман на противагу «поганим» мусульманам. Але окремий терорист зможе завжди прорватися. Вся сила спецслужб - в агентурі, коли є агентурний підхід до терористичної організації, то вони можуть почути і розвідати, і такі теракти легко попередити. А от коли троє ненормальних зібралися і вирішили здійснити теракт, а ніхто про це не знає, як вгадати, коли вони викинуть водія вантажівки чи візьмуть її в оренду, а потім поїдуть і вріжуться в натовп? Це ідеальний теракт. В голову влазити ще не навчилися.

  Коли, наприклад, потрібно вбити високопоставленого чиновника, який виходить до народу, умовно кажучи, 15 вересня, а ми плануємо теракт, то цьому передує підготовка, про яку зазвичай відомо. Якщо не до конкретної дати і не конкретної людини, а просто теракт, і неважливо, коли він відбудеться, то його практично неможливо попередити.

  Якщо оцінювати ймовірність використання тактики ІДІЛ в Україні, то слід зазначити, що спецслужби так не працюють. Вони проводять організовані кампанії до певної дати з певною метою. Організація завжди себе видає системністю своїх дій. З одного боку, вони могутні, а, з іншого боку, з ними легше боротися, ніж з терористами-одинаками. У нас усіма терактами заправляють російські ФСБ і ГРУ. А системна робота з великими труднощами, але може бути прорахована перш за все тому що вона має чітку спрямованість і періодичність. А знайти фаната «русского мира», який сяде у вантажівку, розженеться і вріжеться в демонстрацію - у нас зовсім інший тип культури, щоб ми були такими фанатиками. Ми (росіяни та українці) - не японці і не араби, в нас своя специфіка. Тому вони будуть ставити завдання на підрив об'єктів інфраструктури або розгойдування внутрішньополітичної ситуації і вбивство політичних лідерів, а не врізатися у натовп. На таке не знайдеш виконавця.

  Джерело: Апостроф

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Костянтин Машовець
  Костянтин Машовець

  Координатор групи «Информационное сопротивление»

  Віктор Каспрук
  Віктор Каспрук

  політолог

  Світлана Пиркало
  Світлана Пиркало

  Журналістка

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ