Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Як унеможливити фальсифікації під час виборів президента

  • Ольга Богомолець

   Народний депутат, "Блок Петра Порошенка"

  • Розсилка
  Як унеможливити фальсифікації під час виборів президента

  Наступна президентська кампанія обіцяє бути найбільш брудною та жорстокою за всю історію України

  Цього разу на кону стоїть не тільки власне найвища посада у країні, а й геополітичні інтереси великих країн.

  Тому ми, як громадяни, маємо зробити все, щоб наш голос було враховано, волевиявлення було вільним, а результати — пораховані чесно і прозоро.

  Проте сьогодні чинне законодавство залишає безліч можливостей для фальсифікації виборів, зокрема виборів Президента, які відбудуться навесні наступного року.

  Каруселі, використання адмінресурсу, маніпуляція громадською думкою та наявність тіньових джерел фінансування виборчих кампаній ставлять кандидатів у нерівні умови та спотворюють реальне волевиявлення народу.

  Тому я долучилася до розробки законопроекту разом з Оксаною Продан «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виборів Президента України», який покликаний привести виборче законодавство у відповідність до європейських норм, зробити його прозорим та ефективним.

  Разом з цілою групою депутатів ми пропонуємо кілька дієвих механізмів, які унеможливлять найбільш розповсюджені види фальсифікацій та зловживань і дозволять отримати найбільш достовірні результати народного волевиявлення.

  Боротися з каруселями ми пропонуємо шляхом вдосконалення закону «Про Державний реєстр виборців» та впровадження ефективного і прозорого способу реєстрації виборів у реєстрі за допомогою веб-ресурсу «Особистий кабінет виборця» з використанням цифрового підпису.

  Кожен виборець зможе самостійно визначати свою виборчу адресу та виборчу дільницю, на якій він голосуватиме за заявницьким принципом, без прив’язки до прописки. У день виборів члени дільничих комісій під час голосування внесуть до електронної системи відмітку про те, що громадянин проголосував, і повторно зробити це на іншій дільниці він більше не зможе.

  Вільне обрання місця голосування також значно зменшує вплив на виборчий процес адмінресурсу. Людина завжди може зробити своє волевиявлення на іншій дільниці, де немає пильного нагляду та тиску з боку її керівництва.  Законопроект також вимагатиме від кожного кандидата у Президенти обов’язкової участі у теледебатах, а відмова від них — стане підставою для скасування реєстрації в якості кандидата. Для уникнення порожньої балаканини та популізму, законопроект визначатиме перелік обов’язкових питань, стратегічних для нашої країни, які повинні будуть обговорити кандидати у ході дебатів.

  Для запобігання використанню коштів кримінального та корупційного походження під час агітації законопроектом встановлюється, що джерелами формування виборчих фондів на виборах можуть бути лише внески громадян та громадських об’єднань, які ведуть прозору звітність і оприлюднюють свої детальні фінансові звіти на своїх веб-сайтах.

  Сьогодні-завтра цей новаторський законопроект буде зареєстровано у парламенті, і я дуже сподіваюся, що Верховна Рада знайде у собі політичну волю його підтримати.

  Джерело: Лівий берег

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Тимчук
  Дмитро Тимчук

  Народний депутат України (Народний фронт)

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Сергій Таран
  Сергій Таран

  Політолог

  Георгій Тука
  Георгій Тука

  Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і тимчасово переміщених осіб

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ