Сто років уряду, замордованого Москвою

  Лиш один міністр з першого українського уряду покоїться в українській землі.
  Як ми з вами встановили, 28 червня 2017 року виповнюється СТО років од дня створення першого Українського уряду. Це прикметна і трагічна дата. Думається, що дипльоматичні представництва України у Франції, Бразилії, ЗСА (США) вшанують пам’ять перших українських міністрів на їхніх могилах. Одного міністра сам Кабмін може вшанувати в Києві
  • Дмитро Понамарчук
   Президент Фонду вільних журналістів імені Вячеслава Чорновола
    
  • 18 Червня, 22:33
  • Розсилка
  Перший український уряд
  Перший український уряд

  Лиш один міністр з першого українського уряду покоїться в українській землі.

  Як ми з вами встановили, 28 червня 2017 року виповнюється СТО років од дня створення першого Українського уряду. Це прикметна і трагічна дата. Думається, що дипльоматичні представництва України у Франції, Бразилії, ЗСА (США) вшанують пам’ять перших українських міністрів на їхніх могилах. Одного міністра сам Кабмін може вшанувати в Києві – на Байковому кладовищі, ділянка №2.

  1. Перший голова Ґенерального Секретаріяту УНР (прем’єр) Володимир Винниченко помер 6 березня 1951 року, похований у французькому місті Мужені (25 км на південний захід від Ніцци). Письменник.


  .jpg_14
  Могила Володимира Винниченка

  2. Заступник голови Ґенерального Секретаріяту УНР (віце-прем’єр) Сергій Єфремов загинув 10 березня 1939 року (за три місяці до закінчення терміну ув’язнення) в одному з таборів ҐУЛАҐу. Літературний критик. МОГИЛИ НЕМА.

  3. Перший міністер фінансів Христофор Барановський протягом 1917-18 років видавав у Києві кооперативну газету «Комашня». Помер і похований у Сан-Паулу 1941 року. Світлину могили не знайшов.

  4. Ґенеральний секретар земельних справ Борис Мартос, батько гривні, помер на 98-му році життя. Публіцист. Спочиває на православному цвинтарі Св. Андрія у Бавнд-Брук, Нью-Джерзі.


  .jpg_11
  Могила Бориса Мартоса  5. Перший міністер оборони Симон Петлюра. Публіцист, літературний і театральний критик. Похований на кладовищі Монпарнас у Парижі. 40 польських ґенералів у день похорону Симона Петлюри стали на коліна в костьолі у Варшаві.


  .jpg_12
  Могила Симона Петлюри

  6. Перший міністер юстиції Валентин Садовський 24 листопада 1947 року загинув у Лук'янівській в'язниці від рук кримінальних злодіїв. Журналіст. МОГИЛИ НЕМА.

  7. Перший міністер освіти Іван Стешенко убитий у Полтаві 30 липня 1918 року невстановленими злочинцями. Літературознавець і письменник, перекладач. Похований на Байковому кладовищі в Києві (ділянка №2). На пам’ятнику жадного слова – хто він? ким був?


  .jpg_13
  Могила Івана Стешенка

  8. Ґенеральний секретар продовольчих справ Микола Стасюк деякий час жив на еміґрації. 1920 року повернувся в Україну. 1931 року (за іншими даними, 1933 року) заарештований. Є відомості, що перед Другою світовою війною жив у Маріюполі, працював сторожем у міському парку. За німецької окупації був редактором «Маріюпільської газети». Подальша доля невідома. МОГИЛИ НЕМА.

  9. Ґенеральний писар Павло Христюк 19 вересня 1941 року помер ув одному з концтаборів «Севвостлаґу» (Хабаровський край). Публіцист. МОГИЛИ НЕМА.

  Читайте також першу частину присвяти: Сто років першому українському уряду, розтерзаному більшовиками

  Джерело: блог Дмитра Понамарчука

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди співпадають з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Роман Бочкала
  Роман Бочкала

  Журналіст

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ