Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Україну нарешті перестала цікавити Росія та її політична кухня

  • Ірина Геращенко

   Народний депутат України, віце-спікер

  • Розсилка
  Часи, коли в випусках новин обов‘язково були сюжети про « а чё там за паребриком»): - Україну нарешті перестала цікавити Росія та її політична кухня
  Часи, коли в випусках новин обов‘язково були сюжети про « а чё там за паребриком»):

  Росія без України - не може, бо це крах їх імперських амбіцій, це повний програш їх зовнішньої політики

  В часи журналістської юності я, зокрема, вела й російський напрямок, працювала на всіх парламентських - президентських виборах в РФ (в березні 2000 мене з оператором, єдиних з українських ЗМІ, акредитували на голосування Путіна під час президентських виборів, яке проходило в якомусь НДІ).

  Він прийшов на дільницю з тодішньою дружиною і родиною Чубайсів, й я ще задала тоді питання його дружині, щось банальне, тіпа - чи хвилюєтеся перед тим, як увійти в статус першої леді, й чим цей ранок в родині відрізнявся від інших сніданків-збиранків. Всі українські телегрупи тоді жили в готелі «Росія», тільки там можна було переганяються з важких бетакамних касет. Й ми з оператором Володей Якименко чесно поділилися ексклюзивним нашим відео з Плюсами, Новим і СТБ. І «Інтер» мене за це навіть не вбив): 

  Але це я до чого веду. Тоді в українських новинах обов’язково і щодня було кілька сюжетів про РФ, ми знали всіх їх топ-політиків, полювали на їх коментарі і інтерв‘ю на різних міжнародних подіях, пам‘ятали всіх їх міністрів і губернаторів, знали спікерів і глав комітетів Держдуми, а політичні вибори і політичне життя в Україні йшло за московськими лекалами, з невеличким відставанням в часі ми просто калькували їх події, їх результати виборів, їх політичні тренди.   Величезне щастя, що тепер цього немає. Ми дійсно відірвалися від запорєбріка. Й питання не лише в тому, що там вбиті всі основи демократії і немає більше парламенту і уряду, а є лише Путін і Кремль, тому немає жодного сенсу знати, хто там міністри - спікер, бо це не має жодного значення, бо всі вони призначені і в одну хвилину можуть бути зняті однією людиною. 

  Ключове, головне інше - нам більше це не цікаво і не потрібно. Україна, нарешті, живе своїм політичним порядком денним. Політики, експерти, журналісти не знають імен і облич російської політичної шобли. А прості українці, нарешті, забувають всіх цих кірокоровбаскових. Й з фанатизмом слухають свого Вінника й кого там ще (співи, не політичні роздуми): 

  Натомість, я була здивована, що вульгарна путінська пропагандистка знає всіх українських депутатів в ПАРЄ в обличчя, на ім‘я та по-батькові. Й кажуть, ми там енний день - головні герої їх гебельсТБ. На росії в кої-то віки три дні поспіль транслюють український гімн): Та й взагалі гебельсТБ розповідає тільки про Україну. (а що їм ще показувати, друзі, слів свого гімну вони не знають).

  Насправді, це хороші новини. Ми - точно можемо прожити без РФ. Й прагнемо одного - аби Кремль відчепилися від України. Росія без України - не може, бо це крах їх імперських амбіцій, це повний програш їх зовнішньої політики, це вбивство ключового міфу про «адін народ».

  Ми на правильному шляху, друзі. Й Україну Росія вже програла. Безповоротно.

  Джерело: блог Ірини Геращенко

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Ігор Ейдман
  Ігор Ейдман

  Соціолог

  Вадим Денисенко
  Вадим Денисенко

  Народний депутат України (БПП)

  Єпископ Євстратій (Зоря)
  Єпископ Євстратій (Зоря)

  Секретар Священного Синоду УПЦ КП

  Богдан Яременко
  Богдан Яременко

  Голова правління «Майдан Закордонних Справ»

  Ігор Луценко
  Ігор Луценко

  Народний депутат, «Батьківщина»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ