Ірина Федорів Голова громадської ініціативи «Голка»

Загроза для відбудови: G-7 відреагувала на те, що Банкова нагнула Комітет держбудівництва

Андрій Клочко, автор скандального законопроєкту
фото: рух «Чесно»

Хтось збирається дуже добре поживитися на потоках відбудови

Комітет з питання державного будівництва схвалив за основу скандальний законопроєкт Андрія Клочка («Слуга народу»).

Громадський сектор виступив проти цього законопроєкту, і низка громадських організацій підписала звернення до народних депутатів з вимогою не голосувати підтримувати цей документ. Оскільки ця ініціатива – спроба зірвати конкурс на призначення очільника НАБУ, а також спрощує процедуру його звільнення. Окрім цього, підтримка такої ініціативи негативно вплине на систему антикорупційних та правоохоронних органів – НАЗК, ДБР, БЕБ.

Підписанти заяви, з-поміж яких є і Рух «Чесно», вимагали звільнити з посади голови єдиного автора законопроєкту Комітету – Андрія Клочка. Навіть колеги з комітету наголошуть, що він некомпетентний. На додачу політик, попри наявність конфлікту інтересів, завів розгляд законопроєкту, що стосується антикорупційних та правоохоронних органів, на свій комітет. Тобто в обхід двох інших профільних комітетів парламенту.

5 вересня члени комітету підтримали законопроєкт за основу. Чинний закон забороняє подаватися на керівні посади вказаних органів тим, хто протягом останніх 2 років працював на керівних посадах у партіях або перебував з ними в договірних відносинах. Під час засідання, зі слів народного депутата «Голосу» Ярослава Юрчишина, це змінили. Тобто якщо законопроєкт приймуть в тому вигляді, в якому він є, будь-хто зі «Слуг народу», якого підтримає ОП, може виграти конкурс на ці посади і по суті навіть не одна політична сила, а Банкова буде контролювати все. Це повний сколіоз влади. 

Таким чином, парламент втрачає суб’єктність, Кабмін вже під ОП – залишається лише прибрати до рук антикороргани. 

Міжнародна спільнота, яка дає нам зараз зброю і кошти на відбудову країни та можливість платити бюджетникам і ЗСУ кошти, однозначно буде стурбована тим, що її ресурси йдуть в Україну, а державні органи руйнують антикорупційні інститути та їхню незалежність. Хтось збирається дуже добре поживитися на потоках відбудови.

Реакція G-7 не забарилася.

Загроза для відбудови: G-7 відреагувала на те, що Банкова нагнула Комітет держбудівництва  фото 1

Хтось поставив свій інтерес вище, за державний інтерес, національну безпеку і майбутнє країни? Країна має знати цього «хероя» і тих, хто втілює цю «хероїчну» політику.

Хто і як ламав позицію комітету?

Це питання, на яке, однозначно, варто шукати відповіді. 

Але спершу треба розібратися з тим, що зараз відбувається у Комітеті з питань держбудівництва. Більшість нардепів у комітеті проти автора законопроєкту Андрія Клочка і його роботу, і законотворчість вона вважає неякісною. При чому це представники різних політичних сил.

Те, що народні депутати не готові були ходити на засідання під головуванням Клочка, чітко простежується з відеотрансляції за 26 серпня. 14 нардепів, а це критичний мінімум, виголосили недовіру голові комітету. Повний список прізвищ тримається в секреті до тепер.

Клочко, який фігурує у низці корупційних розслідувань, поступатися не збирався. На засіданні, коли виголосили недовіру, частина народних депутатів просто пішла геть. Тобто їм було некомфортно залишатися під головуванням Андрія Клочка, і вони не мислили свою участь у засіданні комітету, коли Клочко головує. 

Засідання зокрема залишили «Слуги народу» Олександр Алексійчук, Віталій Безгін, Вячеслав Рубльов.

«Колеги, так само покидаю засідання комітету і не буду брати участь в засіданнях допоки ми не розв'яжемо дану конфліктну ситуацію.
Під головуванням Андрія Андрійовича Клочко я не буду брати участь у засіданнях комітету», – наголосив тоді Безгін.

Але не пройшло і кількох тижнів, як частина тих, хто висловився проти Клочка і наголосив, що до зміни голови не будуть брати участь у засіданнях, з’явилися на засіданні комітету. Вони, як зайчики, пристрибали на засідання, і не просто пристрибали, а голосували «за» його законопроєкт, ініціатором якого якраз і був той самий Клочко. Щоправда, Аліксійчук, який давав коментарі щодо цієї ситуації, був відсутнім.

Рух «Чесно» оприлюднив поіменне голосування. «За» голосували і ті, хто залишив засідання з Клочком і коментував це, зокрема Віталій Безгін, Вячеслав Рубльов.

Загроза для відбудови: G-7 відреагувала на те, що Банкова нагнула Комітет держбудівництва  фото 2

Ми додали цю інформацію у профіль кожного народного депутата у базі Політхаб.

Насправді відбувається просто жахлива річ, хтось переламав позицію депутатів так, що вони за лічені дні погодилися і на головування Клочка, і на його законопроєкт. Хоча перед цим героїчно на загал заявили, що терпіти його немає вже сил, і під одним дахом з ним вони засідати не будуть.

Перед засіданням Юрчишин наголошував, що цей законопроєкт робиться для того, щоб «реалізувати збочені мрії Татарова/Єрмака та підкласти міну під конкурс на посаду директора НАБУ».

Клочка і далі планують зняти з посади голови Комітету. Він вже, по суті, на політичному узбіччі, і оскільки на ньому нема вже де ставити тавра, то він і став єдиним автором скандального законопроєкту, під яким вписалися ще 13 нардепів.

Але, якщо говорити чесно про зміну голови комітету, то у нас, як і у народних депутатів, які мають свої вимоги до очільників правоохоронних і антикорупційних органів, є власні очікування від майбутнього кандидата на голову комітету з питань державного будівництва. Ця людина має бути принциповою і не мала б голосувати за основу подібний законопроєкт, розуміючи всі ризики. І, на жаль, після заяви G-7 уже йдеться не просто медійні ризики, а про реальну перспективу для нас усіх втратити частину допомоги від західних партнерів.

По суті, на головування в комітеті за результатами цього голосування можуть претендувати одиниці.

Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: