Як реагувати на істероїдних політиків

  На прикладі істероїдних політиків (Саакашвілі, Тимошенко, Ляшка тощо) українці мають чудовий шанс швидко і відносно дешево осягнути важливу істину – той, хто кричить, майже напевно не має рації, істерика не є ознакою правди, а мова правди тиха і проста.
  Щоб зрозуміти цю просту істину, деякі народи платили мільйонами життів. Отже, що говорить наука про істериків – людей, які заражають натовп наївних негативними емоціями собі на потіху? «Людина в істериці поводиться так, немов втратила розум, знепритомніла і не може собою управляти. Це – не зовсім правда. Істерика –
  • Олександр Палій

   Політолог

  • 13 Вересня, 07:22
  • Розсилка
  Саакашвілі проривається в Україну
  Фото: EPA/UPG
  Саакашвілі проривається в Україну

  На прикладі істероїдних політиків (Саакашвілі, Тимошенко, Ляшка тощо) українці мають чудовий шанс швидко і відносно дешево осягнути важливу істину – той, хто кричить, майже напевно не має рації, істерика не є ознакою правди, а мова правди тиха і проста.

  Щоб зрозуміти цю просту істину, деякі народи платили мільйонами життів.

  Отже, що говорить наука про істериків – людей, які заражають натовп наївних негативними емоціями собі на потіху?

  «Людина в істериці поводиться так, немов втратила розум, знепритомніла і не може собою управляти. Це – не зовсім правда. Істерика – особливе мистецтво, майстри істерики дійсно вміють вводити себе в цей стан, коли дії вчиняються практично безконтрольно, але насправді в будь-який істериці свідомий контроль присутній завжди.

  Зазвичай за істерикою стоїть необґрунтоване бажання, на якому людина наполягає скандальним чином, порушуючи формат: кричить, привертає загальну увагу, б’є посуд. Тиха істерика – закочування очей, демонстрація повної безпорадності, нестримний стогін або ридання.

  Істерики – частіше жіноча поведінка, але це швидше результат виховання: дівчаткам частіше дозволяють плач і капризи. Якщо чоловік дозволяє собі впасти в істерику, це не зовсім чоловік, в ньому прослизають інфантильні риси.

  Істерик лізе в центр будь-якої компанії і буває засмучений і ображений, якщо в центрі виявляється хтось інший. Щоб бути поміченим, він голосно і красиво говорить, любить картинні пози, одягається модно – або, навпаки, демонстративно недбало. Якщо в близьких йому колах пішло захоплення хіпі, він буде перший хіпі, якщо в моді йога, він йог, і вам про це обов’язково розповість.

  Якщо істериком захопилися і йому повірили, він може стати і лідером, але зазвичай ненадовго, тому що на словах він сильніший, ніж у ділі.

  З істериком легко домовитися, він легкий на підйом, але не обов’язковий: багато обіцяє, мало виконує.

  Він перший, хто буде говорити про Відповідальність та Совість, проте потім, на ділі, все якось природно забувається. У важкій, небезпечній ситуації він може і злякатися, і зрадити, але дуже тихо і непомітно.

  Якщо компанія від нього відвертається, він говорить, що розчарувався в цих людях і шукає нових глядачів. Для нього дійсно нескладно поміняти і друзів, і роботу, хоча б тому, що він ні до кого сильно не прив’язується і всередині добре захищений.

  Істерики частіше влаштовуються тоді, коли є глядачі і є вигода. Саме тому, в якій би моторошній істериці не була людина, коли зникає вигода, змінюється публіка і ситуація стає з істерикою несумісна – як тільки це людина помітить, його істерика припиняється практично одразу.  Як реагувати на істерику?

  Істерика – типова маніпуляція. Той, хто влаштовує істерику, розраховує на те, що до неї не залишаться байдужими. А саме, чи то навколишнім стане шкода його, то чи не захочеться чути такий різкий крик, чи то буде незручно бути учасником такої дикої вистави перед оточуючими.

  Отже, не вірте емоціям істероїдів: через кілька хвилин вони не повірять їм самі.
  Не турбуйтеся, що їхні страждання такі глибокі: істероїди переносять душевний біль легше за всіх.
  Істероїди необов’язкові: то, що вони вам пообіцяли, легко забудуть через хвилину.
  Істероїди боягузливі, їх легко налякати.
  Істероїди можуть бути сміливцями, якщо поруч люди і є можливість себе показати. На миру і смерть красна – це про них.

  Що робити конкретно?

  Не влаштовуйте істерику у відповідь на істерику – різкі емоції у відповідь тільки розбурхують того, хто починає істерику. Пропозиція заспокоїтися зазвичай не допомагає.

  Краще діє:

  Повний байдужий спокій. Коли у істерики немає співчуваючих, включених в спектакль глядачів, вона швидше проходить. Якщо можна почекати – просто чекайте. Дуже довго кричати – у істерика здоров’я не вистачить, заспокоїться.
  Поки істерика не розкрутилася – спокійне повторення питання «Що ти хочеш?», пропозиція сформулювати завдання істерики.
  Різкий фізичний вплив: ляпас або відро води. Приводить до тями». Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/09/12/yak_reaguvaty_na_isteroidnyh_politykiv_1165871

  Джерело: zik.ua

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди співпадають з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Тимчук
  Дмитро Тимчук

  Народний депутат України (Народний фронт)

  Костянтин Машовець
  Костянтин Машовець

  Координатор групи «Информационное сопротивление»

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Сергій Грабовський
  Сергій Грабовський

  Політичний аналітик

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ