Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Поради на вечір. Опозиціонерам

  • Катерина Пешко

   Оглядач «Главкома»

  • Розсилка
  Поради на вечір. Опозиціонерам

  Я не політик і не політтехнолог. Я можу помилятись.

  Я не політик і не політтехнолог. Я можу помилятись. Я не претендую на те, щоб диктувати комусь, як діяти. Але, як у громадянки, яка прагне євроінтерації для країни, у мене є своє уявлення про те, що і як має робити опозиція на #Євромайдані. Щоб він не був фейком, щоб він не був виставою в цирку. Щоб він, якщо не вилився у другий Майдан (для чого поки надто багато сумнівів), принаймні, приніс би хоч якийсь результат.

  Тож, я, проста громадянка, раджу опозиціонерам:

  1. Не прив’язуватись до дати 24 листопада, парку Шевченка та Європейської площі.

  Люди вже вийшли на Майдан. Вийшли (хай і не в такому складі, і не з таким настроєм, але) без вашої допомоги. Якщо вони не схочуть переходити в інше місце – то і не варто на це напирати. А варто приєднатись до них. І приєднатись не в неділю (і не на кілька годин в ніч з 21-го на 22е, а потім розійтись бо загроза, що можуть розігнати). А приєднатись негайно, всім і стояти там, поки стоятимуть люди. Принаймні, по черзі.

  А то ще в Межигір’я, як запропонував Віталій Кличко, їх покличте – щоб точно всі додому та у ФБ повернулись.

  2. Не виголошувати політичних лозунгів. Взагалі, не виходити на сцену, не брати у руки мікрофони і не говорити в них нічого.

  Цей, хай і не масштабний, але протест – не ваш, а людей. Ходіть в натовпі, тисніть руки, вислуховуйте тиради про нещасливе життя і зрадника Януковича. Але не «забирайте» акцію собі. Бо тоді, як на мене, вона розвалиться стовідсотково.

  Краще хай з «звукомашини» модератор робить оголошення, де можна попити чаю та поїсти бутербродів. Краще хай хтось з громадських активістів виголошує лозунги «за євроінтеграцію». Не «проти козла», як вчора. А «за євроінтеграцію». Краще заплатіть грошей українським співакам та групам (а, може, і не платіть, дехто і так вийде) – хай співають, хай вони агітують. Станьте на час сірими кардиналами, хоча б номінально віддайте акцію народу. Бо довіри до політиків все одно вже не має. Тої, що була в 2004 році.

  Так, Майдану – малому чи великому – потрібна організація. Безумовно. Організовуйте (не піартесь лозунгами, а організовуйте). Тільки з боку, даючи право і на самоорганізацію також.

  3. Організувати чай, каву, бутерброди – для тих, хто приходить на Майдан.

  Це не так вже й багато коштуватиме. Але від цього вам буде більше поваги, аніж від чергового заклику викинути з Банкової діючого гаранта.

  4. Активізувати осередки на місцях.

  Так, не треба виносити політичні прапори ні в якому разі. Але можна «вигнати» (так, а чому ні?) всіх партійців на той Майдан. З Києва, з інших міст. Це ж десятки тисяч. Хтось їде вже – так. Але якось це не надто масово робиться.

  Півтори чи дві тисячі людей самі зібрались за пару годин. Невже за добу політична сила не збере в кілька разів більше? Студентів в Донецьку за 200 гривень агітують поїхати постояти за регіоналів. А вам навіть не треба пропонувати гроші – достатньо забезпечити проїзд і яке-неяке харчування. Ті ж самі студенти з того ж самого Донецьку «зроблять» вам з десяток автобусів.

  5. Коли збереться сто тисяч, незважаючи на рішення суду, встановити намет.

  Те, що позаминулої ночі робили звичайні люди (збирали кошти, годували інших, діставали гарячий чай), мали робити ви. Я не наївна. Я не думаю, що можливий новий Майдан. Навпаки. Але можна дочекатись 24-го, перевести людей (які мають намір продовжувати стояти на Майдані) в парк Шевченка. Можна виголосити зі сцени з десяток політичних абсолютно однакових промов – про прірву, в яку народ веде Янукович і Азаров. А можна зробити акцію, справді, народною.

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ