Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Чи «світить» Азарову норвезький газ

  • Володимир Саприкін
   Директор енергетичних програм Українського центру економічних і політичних досліджень
  • Розсилка
  Чи «світить» Азарову норвезький газ

  Теоретично можна припустити, що в результаті візиту Миколи Азарова в Норвегії будуть досягнуті якісь домовленості з приводу постачання газу.

  Теоретично можна припустити, що в результаті візиту Миколи Азарова в Норвегії будуть досягнуті якісь домовленості з приводу постачання газу. Європейський ринок працює досить просто і на нього легко увійти. Можна отримувати газ з будь-якого кінця, з будь-якої країни і будь-якого постачання. Суто теоретично це можливо, однак як це відбуватиметься у випадку з Україною поки що не зрозуміло.

  Протягом кількох років Норвегія зменшувала ціну на свій газ і його ціна тепер нижча ніж ціна російського. Можна припустити, що купувати норвезький газ дійсно вигідно, але при цьому не все так просто. Норвегія знаходиться значно далі порівняно навіть з Німеччиною, тому поки що про норвезький газ можна говорити як про перспективу.

  Учасник європейського союзу платить за вхід-вихід газу з країни. Можна домовлятись з будь-ким, фактично це може бути газ не норвезький, а з країн які знаходяться ближче, але питання в тому, як це буде реалізовано. Тому отримати газ в цьому році не реально.

  Ми бачимо, що Україна працює по всіх напрямках, отже влада активно шукає альтернативи російському газу, але щоб така перспектива була, потрібні тривалі переговори і час.

  Как известно, 29-30 ноября премьер-министр Украины Николай Азаров находится с официальным визитом в Норвегии. Ранее норвежские власти заявляли, что заинтересованы в поставках газа в Украину на максимально льготных условиях.

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  Павло Казарін
  Павло Казарін

  Журналіст

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ