Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Про страхи Вакарчука і реальність для Зеленського

  • Віктор Шлінчак

   Керівник проекту «Главком»

  • Розсилка
  Володимир Зеленський спілкується з журналістом «Схем» біля свого офісу - Про страхи Вакарчука і реальність для Зеленського
  Володимир Зеленський спілкується з журналістом «Схем» біля свого офісу

  Зеленський внутрішньо не зовсім готовий до того, щоби стати тим, кого він грає

  Психологія - страшна річ. Для звичайної людини важливо, щоб її любили і цінували. А надто - для людини, для якої людська прихильність є мірилом особистої значимості та щастя. Людину-політика («політичного звіра») любитиме завжди набагато менше, ніж тих, хто ненавидітиме. Думаю, це усвідомлення і зупинило Святослава Вакарчука від походу на президентські вибори.

  Бо внутрішні страхи перетворитися з символу нації на невдаху виявилися набагато сильнішими, ніж бажання влади. Це старша формація з часом уже позбавлена цих страхів, це у них з роками політичної конкуренції шкіра стала грубішою, а дії - більш усвідомленими з точки зору «людини політичної».

  Як казала Юлія Мостова, характеризуючи одну з таких політичних людей - «Вона - не людина». І я погоджуюсь з цим її висловлюванням, вже два десятиліття спостерігаючи за політиками різного штибу. Це технології, машини, системи. Але в більшості випадків - не люди. Бо проста людина - уразлива. Слабка. Бо цінності, сім'я, друзі, улюблена робота чи самореалізація - це фактори ризику. Через ці фактори на політика можна впливати, маніпулювати ним і навіть шантажувати. І якщо ти вже хочеш потрапити до політичної еліти, то усе інше тобі рано чи пізно прийдеться принести в жертву.  Зараз на собі це відчує і Володимир Зеленський, який приміряв на себе телевізійний образ «слуги народу». Попри сумніви, його переконали, що всенародна любов до «президента Василя Голобородька» трансформується у виключну електоральну любов. Не трансформується! Як показало розслідування «Схем», сам Зеленський внутрішньо не зовсім готовий до того, щоби стати тим, кого він грає. І реакція на запитання журналіста - це реакція звичайної людини, яку хтось чомусь перестав любити, а не еквілібриста-політика, якого він грає у кіно. І це ж - лише початок.

  Думаю, в момент викриття журналістами слів про відсутність бізнесу в Росії, Зеленський вперше пошкодував, що піддався на подібну аферу. Бо далі буде не краще, а тільки гірше. За три місяці з шафи дістануть всі скелети, які тільки є. Це або загартує, перетворивши з часом у «політичного звіра», або зламає. Поки є відчуття, що станеться друге.

   До вашої уваги: 
  • Детальніше про президентські вибори читайте тут

  Джерело: блог Віктора Шлінчака

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Тарас Возняк
  Тарас Возняк

  Головний редактор незалежного культурологічного журналу «Ї»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ