Львівські медики влаштували чиновникам «коридор ганьби»
Лікарі виступають проти ліквідації протитуберкульозного диспансеру
Медики львівського протитуберкульозного диспансеру, який після впровадження другого етапу медреформи мають закрити та звільнити більше 200 людей, влаштували флешмоб.
Вони записали відповідне відео, звернувшись до чиновників центральної та місцевої влади. Його розмістила на своїй сторінці в Facebook одна з лікарок медзакладу Світлана Косик.
«Ми вибирали вас не для того, щоб ви позбавляли нас наших робочих місць. Ми наймали вас за наші бюджетні кошти не для того, щоб ви отримували мільйонні зарплати і багатотисячні премії, а нам не виплачували навіть наші мізерні заробітні плати. Ви служите для українських людей. І позбавляєте їх права на достойну медичну службу. Позбавляєте права вибору лікаря і лікувального закладу», - кажуть лікарі.
За даними медиків, диспансер ліквідують рішенням Львівської обласної ради № 874 від 10 вересня 2019 року.
«Цим рішенням передбачається ліквідація нашого закладу з масовим вивільненням працівників шляхом приєднання до КНП ЛОР «Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр (Центрі легеневого здоров'я)», - кажуть медики, відзначаючи, що будуть звільнені 204 людини.
За їхніми словами, раніше в ході оптимізації припинило існування дитяче стаціонарне відділення, його перенесли до згаданого Центр легеневого здоров'я. Тепер воно розташоване в корпусі, де знаходяться стаціонарні відділення для дорослих, в яких «лікуються хворі з бактеріовиділенням, з широкою лікарською стійкістю, і пацієнти з поєднанням туберкульозу/ВІЛ-інфекцією, що представляє реальну загрозу для дітей».
«У дітей немає умов для навчання, прогулянок на свіжому повітрі. Приміщення ж нашого стаціонарного дитячого відділення планується продати, оскільки воно розташоване в сосновому лісі на околиці міста на території площею 7,18 гектарів. На нашу думку, саме з метою реалізації цього об'єкта і затіяно так звану реформу протитуберкульозної служби в у Львові», - заявляє колектив.
Лікарі стверджують, що без цього пояснення рішення облради здається дивним і нелогічним, адже диспансер успішно справляється із завданням амбулаторного ведення (діагностика, лікування, профілактика) хворих на туберкульоз і контактних осіб. Для цього є кваліфікований персонал і відповідне матеріально-технічна база.
Як писав Главком минулого тижня, бельгійські лікарі влаштували акцію протесту для прем’єр-міністра країни Софі Вільмес, організувавши «коридор ганьби і презирства» під час відвідування главою держави лікарні «Сен-П’єр».
Коментарі — 0