Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Супрун порадила українцям ретельно обирати в інтернеті ресурси про здоров’я

  • Розсилка
  В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун  - Супрун порадила українцям ретельно обирати в інтернеті ресурси про здоров’я
  В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун 

  Супрун закликала читати медичну інформацію лише на перевірених та правдивих ресурсах

  В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун закликала українських громадян ретельно обирати ресурси, на яких вони читають про здоров’я.

  Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

  «До таких не входять ті, що: містять посилання на вигадані дослідження, або взагалі не мають посилань на докази, в яких висновки базуються на усталених традиціях чи практиках («так лікувалися в давньому Китаї»), інформація апелює до емоцій («одна таблетка, що вилікує рак») або висвітлена однобоко, в тексті наявні упередження та помітні логічні помилки», - написала Супрун.

  За її словами, слід намагатися знаходити та читати найновішу інформацію про здоров’я.

  Супрун підкреслила, що найнижчий рівень мають окремі думки експертів (навіть якщо це професор), опис окремих випадків чи невеликі когортні дослідження. Найвищий — систематичні огляди та мета-аналізи. Вони є одними з найдостовірніших способів аналізу наукових даних.

  Вона закликала не шукати порад в інтернеті і читати важливо лише на перевірених та правдивих ресурсах, а також вдосконалювати знання англійської мови, адже більшість авторитетних ресурсів публікують інформацію саме англійською, бо це мова сучасної науки.

  «Універсальна порада для всіх - прокачувати знання про здоровий спосіб життя. І не лише читати про це, але й виконувати поради», - наголосила урядовець.

  Вона нагадала, що в питаннях здоров’я головний порадник - ваш лікар. Крім того, Супрун надала список ресурсів, де можна читати про здоров’я.

  «Нас часто просять написати пост про те, що ми вже писали. Для того, щоб знаходити інформацію було зручніше — ми створили сайт, де зібрані та оновлюються усі наші дописи з фейсбуку. Зі зручним пошуком. Запам’ятовуйте, зберігайте та користуйтесь. Ось лінк», - написала вона.

  В.о. міністра також опублікувала перелік ресурсів із достовірною науковою інформацією: Це офіційні сайти та ресурси міжнародних організацій, наукових інститутів, авторитетних університетів та баз із науковими статтями.

  Вона порадила сторінку Міністерство охорони здоров'я України, а також як підписатися на розсилку здорової людини. «Зробіть це та отримуйте щотижня добірку корисної інформації про здоров'я. Підписатися легко — заповніть цю форму», - написала урядовець.

  Супрун рекомендує сторінку Центр громадського здоров’я України та сайті: https://phc.org.ua/.

  «За цим лінком - перелік саме українських лікарів та ресурсів, на які варто підписатися у фейсбуку», - резюмувала вона.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ