Зернові угоди: турецький суховантаж прибув в Україну (фото)

Зернові угоди: турецький суховантаж прибув в Україну (фото)
Судно зайшло в ході реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна з українських портів
фото: Міністерство інфраструктури України

«Зерновий коридор» запрацював у двох напрямках

Уперше від початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України до берегів Одещини прибуло судно під завантаження – балкер Fulmars.  Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

За його словами, судно зайшло в межах реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів.

Міністр зазначив, що прибуття Fulmars означає старт роботи «зернового коридору» у двох напрямках – на вихід і на вхід до портів України.

«Ця подія також є важливим сигналом ринку, що «зерновий коридор» – це безпечна і головне вигідна бізнес можливість для судновласників повернутися в українські порти», – додав Кубраков.

Як повідомлялося, суховантаж вийшов з турецького порту Bandirma, що в Мармуровому морі, понад 10 днів тому. До 2 серпня судно перебувало на якірній стоянці поблизу турецького порту Pendik, а потім до 5 серпня – на якірній стоянці біля протоки Босфор у Чорному морі, звідки вирушило в напрямку порту «Чорноморськ».

Як відомо, українська сторона 22 липня підписала з Туреччиною та Організацією Об’єднаних Націй угоду, яка включає зобов'язання сторін щодо безпечного функціонування експортних маршрутів у Чорному морі. Такий ж документ підписали Туреччина, ООН та Росія.

В рамках реалізації домовленостей з вантажем української кукурудзи уже було відправлено 4 судна: RAZONI NAVI STAR, ROJEN та POLARNET. Вони перевозять понад 80 тис. тонн кукурудзи.
Прибуття першого судна RAZONI в кінцевий пункт призначення – порт Триполі в Лівані – очікується 7 серпня.

Читайте також: Підводне каміння «зернового коридору»

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів