Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Центрвиборчком поклав українцям під ялинку нові вибори

  • Розсилка
  Центрвиборчком призначив вибори в територіальних громадах - Центрвиборчком поклав українцям під ялинку нові вибори
  Центрвиборчком призначив вибори в територіальних громадах

  Вибори в ряді ОТГ відбудуться 23 грудня

  Центральна виборча комісія призначила перші та додаткові вибори в низці об’єднаних територіальних громадах на 23 грудня. Відповідне рішення ухвалено на засіданні ЦВК в п’ятницю, трансляцію якого вела громадянська мережа ОПОРА.

  Згідно з прийнятою постановою, перші та додаткові місцеві вибори в ОТГ призначено на неділю, 23 грудня.

  Водночас ЦВК оголосила початок виборчого процесу в цих громадах із 3 листопада.

  За даними прес-служби Центрвиборчкому, загалом комісія призначила перші місцеві вибори у 125 ОТГ (15 міських, 22 селищних, 88 сільських ОТГ). До складу цих 125 ОТГ увійшли 534 місцеві ради (міських – 15, селищних – 27, сільських – 492).

  За попередніми підрахунками, у цих виборах зможуть взяти участь понад 702 тисячі осіб.

  У ЦВК також розповіли, що протягом трьох попередніх років, з 25 жовтня 2015 року до 29 квітня 2018 року, в Україні було призначено перші місцеві вибори у 707 об'єднаних територіальних громадах. Відтак, після проведення виборів 23 грудня 2018 року загальна чисельність усіх разом взятих призначених перших виборів в ОТГ становитиме 832.

  Крім того, ЦВК на 23 грудня призначила додаткові вибори депутатів 26 сільських, селищних рад.

  Як повідомлялося, 9 серпня попередній склад Центральної виборчої комісії призупинив призначення виборів в ОТГ, доки Комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя не надасть роз'яснення стосовно законодавства про референдуми, можливості призначення Центрвиборчкомом перших і додаткових місцевих виборів без проведення місцевого референдуму щодо підтримки добровільного об'єднання територіальних громад, добровільного приєднання до об'єднаної територіальної громади.

  5 жовтня на засіданні парламенту 14 призначених 20 вересня членів Центральної виборчої комісії склали присягу членів комісії і почали виконувати повноваження у Центрвиборчкомі.

  8 жовтня голова нового складу ЦВК Тетяна Сліпачук оголосила, що комісія приступила до вирішення проблеми призначення перших та додаткових виборів в об’єднаних територіальних громадах.

  12 жовтня ЦВК скасувала рішення попередньої складу ЦВК від 9 серпня щодо призупинення призначення виборів в ОТГ.

  Нагадаємо, об'єднання «Самопоміч» і ДемАльянс укладають угоду про політичний союз.

  Джерело: Укрінформ

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ