Вступ України до ЄС є питанням років, а не десятиліть – Порошенко
«Ми відповідатимемо критеріям приєднання», - пообіцяв Порошенко
Президент Петро Порошенко переконаний, що членство України в ЄС є питанням кількох років. Про це він заявив в інтерв'ю німецькій медіагрупі Funke, опублікованому в суботу, 17 березня Westdeutsche Zeitung.
«У Німеччині це може бути непопулярним, але я абсолютно впевнений, що Україна буде прийнята в Європейський Союз. І це буде питання років, а не десятиліть. Навряд чи якась інша країна виявляє більше ентузіазму по відношенню до Європи, ніж Україна», - сказав Порошенко.
Президент заявив, що встановить курс на вступ України до НАТО, а потім у ЄС і рішуче продовжуватиме шлях реформ, у проведенні яких за останні 3 роки Україна домоглася більшого прогресу, ніж за попередні 25 років. Це стосується і боротьби з корупцією.
«Ми відповідатимемо критеріям приєднання, у тому числі у боротьбі з корупцією», - пообіцяв український президент. Він відзначив свою заслугу у створенні «цілком незалежної антикорупційної інфраструктури» в країні, заявивши, що пишається цим.
Визнаючи, що до кінцевої мети ще неблизько і робота має бути виконана велика (про що говорить і зауваження авторів інтерв'ю про те, що в рейтингу Transparency International Україна стоїть на 130 місці серед 180 країн), Порошенко нагадав, що за участь у корупційних справах в країні заарештовують і міністрів. При цьому Порошенко заявив, що «сам створив спеціальний антикорупційний трибунал, якого немає у більшості європейських країн».
Глава держави стверджує, що основа для хабарництва і корупції ліквідована. Якщо найуразливішим для корупції раніше був сектор енергетики, то тепер існує комплексна система управління, існує нульова терпимість до корупції.
«Запитайте у західних інвесторів: вони підтвердять, що ми досягли значного прогресу», - запропонував Порошенко. Він зауважив, що органи боротьби з корупцією мають підтримку і довіру міжнародних ділових партнерів, і висловив упевненість, що разом з європейськими партнерами Україні вдасться ще більше знизити корупцію в країні.
Нагадаємо, заступник глави Центральної виборчої комісії Андрій Магера розказав у коментарі «Главкому», як, на його думку, прописати ЄС і НАТО у Конституції України буде найлегше.
Коментарі — 0