Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Експерт пояснив, чому у Києві потоп після дощів (відео)

  • Розсилка
  <div class="copy">Потоп на дорозі біля станції метро &laquo;Лівобережна&raquo;</div> - Експерт пояснив, чому у Києві потоп після дощів (відео)
  Потоп на дорозі біля станції метро «Лівобережна»
  Фото: Інформатор

  Є кілька причин, чому Київ затоплюється після сильних дощів

  Основними причинами затоплення Києва після дощів є засмічення зливних колодязів, надмірна кількість опадів, неправильно прокладена зливна каналізація, а також невихованість киян, які залишають за собою сміття. Такі думки висловив директор аналітично-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко під час прес-конференції у «Главкомі».

  У Києві 2230 вулиць протяжністю 1667 км, загальна площа цих вулиць майже 27 млн кв. м, з них проїжджа частина 19 млн кв. м. Зливових колодязів майже 30 тисяч. Якщо поставити один за іншим, то вийде лінія в 30 км.

  «В кожен зливовий колодязь потрапляє сміття. Особливо це відчутно двічі протягом року: навесні і під час злив. В Києві у 90-х роках завозили кожного року 100 тисяч тонн піску, весь його розсипали на дорогах взимку. Навесні його збирали, а частина потрапляла в колодязі. Окрім того, додається всілякий непотріб як от гілки, недопалки, поліетиленової пакети. Тому кожної весни «Київавтодор» починає чистити колодязі», - розповів Сергієнко.

  Під час злив відбувається те ж саме – колодязі забиваються.

  «Все сміття потрапляє в них. Наступні зливи лише погіршують ситуацію. Київ має складний рельєф не лише на правому березі, а й на лівому. Тому з височин все стікає разом зі сміттям вниз», - продовжує експерт.

  Щоб зарадити ситуації, перш за все, каналізація має бути правильно прокладена, тобто вода самотьоком повинна спускатися через цю зливову каналізацію у Дніпро. Усі дощові води в Києві зливаються у річки, у тому числі й підземні.

  «Те, що на метро «Лівобережна» кияни по коліна у воді брели через вулиці, означає, що зливна каналізація неправильно зроблена. Вода дуже довго стоїть і повільно відходить. Хоча дивно, бо цю частину вулиці реконструйовували до «Євробачення», - сказав експерт.

  Отже, є кілька причин, чому Київ затоплюється після сильних дощів: засмічення зливних колодязів, неправильно прокладена каналізація, відсутній ухил доріг, надзвичайна кількість опадів, невихованість людей, які залишають за собою сміття.

  Дивіться запис прес-конференції:

  Як повідомлялося, 23 липня після зливи жителі Києва «плавали» на машинах по вулиці Митрополита Шептицького біля станції метро «Лівобережна».

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ