Історик радить перейменувати Маріїнський парк
Олександр Кучерук, директор Музею історії української революції 1917-1921 років
Свого часу Маріїнський палац було перейменовано на Президентський
Маріїнський парк варто перейменувати на Президентський парк. Адже свого часу Маріїнський палац було перейменовано на Президентський. Окрім того Маріїнський парк – це некрополь. Його територія є місцем поховань кількох тисяч людей, зокрема троє членів Української Центральної Ради, молодший син гетьмана Павла Скоропадського, жертви більшовицького терору 1918 року. Про це розповів історик, директор Музею історії української революції 1917-1921 років, автор книги «Некрополь Маріїнського парку» Олександр Кучерук під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
«Тут поховано три члени Української Центральної Ради - Леонард Бочковський, Ісак Пугач, Олександр-Богдан Зарудний, герої Мотовилівського бою 1918 року, а також є могила молодшого сина гетьмана Павла Скоропадського, щоправда надгробка уже не існує», - сказав він.
Кучерук звернув увагу, що за радянських часів замовчувався факт, що переважну більшість похованих у парку становлять жертви більшовицького терору 1918-1920 років. За різними даними це 2-5 тисяч осіб.
Щодо могили Ватутіна в Маріїнському парку, то історик переконаний, що «його варто перепоховати».
«Під кінець Другої світової війни в Маріїнському парку було поховано радянського генерала Ватутіна. Вдова хотіла поховати чоловіка в Москві, але Микита Хрущов наполіг на тому, щоб Ватутіна поховали саме в цьому місці. Треба до Ватутіна поставитися як до померлої людини. Віддати родичам його прах і перепоховати його. Ще у 2015 році дочка генерала, яка нині живе у Празі, шукаючи допомоги, звернулася до російської влади із проханням перепоховати батька в Росії. Але їй відмовили. Тобто, щоб шматок «русского міра» має бути в Україні», - каже Кучерук.
Дивіться запис прес-конференції:
Коментарі — 0