Київраді пропонують розірвати договір із забудовником Поштової площі
Проект рішення про розірвання договору зареєтровано у Київраді
У понеділок, 25 червня, у Київраді зареєстрували проект рішення про припинення інвестиційного договору з компанією, яка будує торговий центр на Поштовій площі.
Його подали відразу три лідери фракцій Київради - Сергій Гусовський від «Самопомочі», Володимир Бондаренко від «Батьківщини» та Олександр Омельченко від фракції «Єдність».
На думку Гусовського, прийняття цього рішення і належне його виконання «поставить крапку» в історії зі скандальним будівництвом ТРЦ.
Проект рішення «Про припинення інвестиційного договору № 050-13 / і / 124 від 17.04.2013 року» Про будівництво об'єкта багатофункціонального призначення та комплексного благоустрою скверу на Поштовій площі в Подільському районі» передбачає три сценарії, метою яких є припинення договору з ТОВ «Хенсфорд –Україна» про будівництво підземного ТРЦ на Поштовій.
Зокрема, пропонується наступний алгоритм вирішення питання:
- КМДА запропонує ТОВ «Хенсфорд-Україна» припинити інвестиційний договір за згодою сторін.
- Якщо інвестор відмовиться добровільно припинити договір, то КМДА проаналізує, чи належним чином виконувалися вимоги договору і, за наявності порушень, скористається правом розірвати договір в односторонньому порядку.
- Якщо немає згоди сторін або порушень у виконанні інвестиційного договору, КМДА ініціює розірвання договору через суд у зв'язку з істотною зміною обставин (виявленням численних знахідок археологічного характеру, що мають визначну історико-культурну цінність).
Нагадаємо, кілька років тому під час будівництва підземного торговельного центру на Поштовій площі у Києві археологи розкопали вулицю XI-XII століть. Серед знахідок: печатки княжої доби, наконечники стріл, прикраси, стремена, глиняний посуд.
Роботи учених на цьому місці тривали з весни 2015-го. Але на початку 2017-го процес зупинився через небажання інвестора продовжувати фінансувати дослідження. Забудовником підземного простору площі виступає фірма, яку пов’язують із Андрієм Кравцем, відомим як «завгосп Януковича» (тендер на будівництво торговельного центру виграло створене за два місяці до конкурсу ТОВ «Хенсфорд-Україна»).
9 квітня 2018 року Київрада прийняла за основу проект рішення, який передбачає розірвання інвестиційного договору з компанією забудовником, повернення ділянки на Поштовій площі громаді Києва і подальше створення музею.
7 червня Київська міська рада провалила рішення про припинення інвестиційного договору із забудовником торгово-розважального центру на Поштовій площі в Києві.
20 червня активісти демонтували ворота і встановили контроль на будівельному майданчику на Поштовій площі в Києві, де були знайдені артефакти часів Київської Русі. На Поштовій площі мітингувальники встановили намети, звукопідсилювальну і музичну апаратуру, а також обіцяють установити намети під будинками ініціаторів проекту рішення, згідно з яким інвестдоговір із забудовником не планується розривати.
21 червня Київська міська рада підтримала рішення «Про організаційно-правові заходи щодо збереження пам'ятки археології місцевого значення «Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (XI-XIX ст.) на Поштовій площі в м. Києві» та музефікації об'єктів культурної спадщини». Таким чином депутати відмовилися розірвати договір із забудовником.
Після цього рішення відома дослідниця історії Києва, громадська активістка Аннабелла Моріна оголосила голодування.
Читайте також матеріали «Главкома»:
- Дослідниця історії Києва Аннабелла Моріна: Поштову площу передали фірмі «завгоспа Януковича» за 3,6 млн грн
- Битва на Поштовій площі. Майстер-клас з приборкання громадськості
Коментарі — 0