Німці готові допомогти Києву у вирішенні проблеми з полігоном у Підгірцях
Німецькі фахівці провели ґрунтовне дослідження і надали свої висновки щодо необхідних заходів і варіантів вирішення проблеми з полігоном
Німецькі партнери у рамках співпраці Києва з Міністерством довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини готові допомогти в роботі над убезпеченням сміттєвого полігону № 5 у Підгірцях. І сьогодні Київ веде переговори про таку співпрацю. Про це заявив мер столиці Віталій Кличко після зустрічі з держсекретарем Міністерства Гунтером Адлером та відвідання найсучаснішого підприємства з переробки побутових відходів у містечку Розенові на півночі Німеччини.
«Дуже цікавий приклад: 5 районів на півночі Німеччини об’єдналися, щоб вирішити проблему безпечної, екологічної і технологічної переробки сміття. І якщо колись у кожному районі був окремий полігон, то зараз працює єдине сучасне підприємство: полігон із безпечними технологіями та завод з переробки побутових відходів. Ми сьогодні вивчаємо досвід і моделі роботи в цій сфері різних країн. І шукаємо оптимальну модель для запровадження технологій і убезпечення проблемного полігону № 5 у Підгірцях», – зауважив мер Києва, якого цитує його прес-служба.
Німецькі фахівці провели ґрунтовне дослідження і надали свої висновки щодо необхідних заходів і варіантів вирішення проблеми з полігоном у Підгірцях. Головне, що потрібно сьогодні зробити – поставити технологічне обладнання, щоб зробити полігон гомогенним, аби він не ніс біологічної і хімічної загрози для навколишнього середовища.
«Сьогодні в Підгірцях, за оцінками німецьких фахівців, знаходиться близько 1 мільйона кубометрів фільтрату. Він токсичний і його необхідно переробляти, щоб не сталося надзвичайної ситуації. Німецька сторона повністю вивчила ситуацію і надала свої рекомендації. Тепер головне завдання – залучити необхідну допомогу, інвестиції, щоб запровадити новітні технології і встановити сучасне обладнання. І ми над цим працюємо», – наголосив Кличко після відвідання підприємства з переробки твердих побутових відходів у Розенові.
Також під час робочого візиту в Німеччину у Берліні мер Києва разом із Елмаром Броком візьме участь у панельній дискусії: «Україна: у полоні кризи?», яку організовує GIZ спільно з виданням Tagesspiegel.
GIZ є урядовою компанією, що працює по всьому світу, допомагаючи уряду Німеччини в реалізації цілей у сфері міжнародного співробітництва задля сталого розвитку та міжнародної просвіти. GIZ пропонує ефективні рішення для політичного, економічного, екологічного та соціального розвитку в глобалізованому світі, а також підтримує процеси комплексних реформ і перетворень, в тому числі й у складних умовах. Бюро GIZ працює у Києві з 2009 року.
Коментарі — 0