Пожежа у Чорнобильській зоні. Два літаки і вертоліт уже скинули 64 тонни води

Пожежа у Чорнобильській зоні. Два літаки і вертоліт уже скинули 64 тонни води
5 квітня у зоні відчуження та безумовного відселення продовжується гасіння двох осередків

Рятувальники запевнили, що радіаційний фон у межах норми

Станом на 13:30 5 квітня у Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення продовжується гасіння двох осередків. Авіацією ДСНС здійснено 17 скидів води, передає пресслужба ДСНС.

Станом на 13:30 5 квітня у Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення продовжується гасіння двох осередків, а саме:

  • між с. Володимирівка та с. Жовтневе Котовського лісництва на площі близько 20 га. До гасіння залучено 124 чол. та 28 од. техніки, з них від ДСНС 74 чол. о/с та 15 од. техніки (в тому числі 2 літаки АН – 32П та вертольот МІ – 8). Авіацією ДСНС здійснено 17 скидів води (64 тонни), з них вертольотом МІ-8 – 12 скидів, літаками АН-32П – 5 скидів;
  • поблизу с. Рагівка Котовського лісництва (41 квартал) на площі близько 5 га. До гасіння залучено 14 чол. та 4 од. техніки, з них від ДСНС 7 чол. о/с та 2 од. техніки.

Рятувальники запевнили, що радіаційний фон у межах норми.

Нагадаємо, що фахівці рекомендують робити у випадках задимленості:

  • обмежити перебування на відкритому повітрі. Дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок;
  • тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. При відкритті вікон завішувати кватирки зволоженою тканиною і періодично її змінювати;
  • ввімкнути системи кондиціонування та очищення повітря;
  • проводити вологе прибирання, корисно поставити ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря;
  • збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відшкодування втрати солей та мікроелементів рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі;
  • не гуляти під дощем, а якщо потрапили під дощ – за першої можливості прийняти душ.

Якщо у вас з’явилася задишка, кашель або безсоння, необхідно звернутися до лікаря.

До слова, під Києвом біля траси сталася масштабна пожежа.

Як повідомлялося, за період із 23-го до 31 березня вогнеборці Головного управління ДСНС у Києві 112 разів виїжджали на гасіння пожеж в екосистемах міста, загальна площа яких склала 27,72 га.

У Деснянському районі Києва біля ТЕЦ-6 та озера Алмазного вогнем знищено сотні гектарів лісу. Рятувальники показали жахливі наслідки пожежі.

Нагадаємо, станом на 5 квітня у Чорнобильській зоні ще гасять лісову пожежу. Відкритого вогню в зоні немає, спостерігається лише тління окремих ділянок.

Читайте також:

 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: