Спорудження Меморіалу Героїв Небесної сотні зрушилося з мертвої точки (фото)

Спорудження Меморіалу Героїв Небесної сотні зрушилося з мертвої точки (фото)
На алеї Героїв Небесної сотні почалися підготовчі роботи до будівництва меморіального комплексу
Фото: Станіслав Груздєв, Главком

На алеї Героїв Небесної сотні встановлюють будівельний паркан

Після багаторазових відтермінувань розпочалися підготовчі роботи зі спорудження Меморіалу Героїв Небесної сотні.

Цього тижня почали встановлювати будівельний паркан на алеї Героїв Небесної сотні, повідомляє кореспондент «Главкома».

На сайті Національного музею Революції Гідності нагадують, що початку робіт передувало тривале відтермінування, зумовлене різними чинниками, основний з яких – незакінчене слідство щодо розстрілів 20 лютого 2014 року. Щоб запобігти зміні місцевості, Генеральна прокуратура України домоглася арешту ділянки, виділеної під будівництво меморіально-музейного комплексу. На частині цієї території все ще тривають слідчі експерименти, й попри те, що досі є чинним рішення про арешт землі, досягнуто домовленості між керівниками музею та управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури про те, що підготовка до будівництва на нижньому відрізку алеї не завадить роботі слідчих.

Заступник генерального директора з будівництва Національного музею Революції Гідності Оксана Моргун повідомила: «Будівельним парканом буде перекрито алею Героїв Небесної сотні таким чином, щоб забезпечити безперешкодний доступ до готелю «Україна» з Хрещатика. Територію, на якій розміщуються капличка та хрест, огороджуватимуть після повідомлення Генеральної прокуратури про завершення слідчих дій на цій ділянці. Паралельно з установленням будівельного паркану та облаштуванням побутового містечка буде здійснено роботи з КО «Київзеленбуд» стосовно обстеження стану зелених насаджень на території об’єкта, очищення та видалення їх. Виконання зазначених робіт потребуватиме близько двох тижнів».

Першою чергою спорудження меморіально-музейного комплексу стане будівництво Меморіалу, спроектованого українськими архітекторами. Їхній проект переміг у відкритому анонімному міжнародному конкурсі архітектурних пропозицій. 

Нагадаємо, 6 листопада 2018 року Печерський районний суд Києва заарештував земельну ділянку і заборонив будівництво музею на Алеї Героїв Небесної сотні до завершення слідчого експерименту. 

7 листопада комунальники демонтували меморіал Героїв Небесної сотні в центрі столиці.

22 грудня 2018 року Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності уклав договір генпідряду з ТОВ «Спеціальна науково-реставраційна проектно-будівельно-виробнича майстерня «Україна-Реставрація» про будівництво Меморіалу Героїв Небесної сотні. 

Читайте також матеріал «Главкома»

    Коментарі — 0

    Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
    Іде завантаження...
    Показати більше коментарів
    Дата публікації новини: