У США запускають сконструйовану в Україні ракету Antares

  Українським інженерам довелося змінити ступінь ракети, аби в ній змогли працювати інші двигуни, не призначені для готової конструкції
  Ракета «Antares», перший ступінь якої був розроблений українським конструкторським бюро «Південне», з космічним кораблем «Cygnus» планують запустити 18 жовтня в американському штаті Вірджинія о 2:40 за київським часом. Про це повідомляє Національне аерокосмічне агентство США. The #Cygnus spacecraft is
  • 18 Жовтня, 2016, 02:41
  • Розсилка

  Українським інженерам довелося змінити ступінь ракети, аби в ній змогли працювати інші двигуни, не призначені для готової конструкції

  Ракета «Antares», перший ступінь якої був розроблений українським конструкторським бюро «Південне», з космічним кораблем «Cygnus» планують запустити 18 жовтня в американському штаті Вірджинія о 2:40 за київським часом.

  Про це повідомляє Національне аерокосмічне агентство США.  Трансляцію наживо можна дивитися на сайті NASA.

  Вантажний корабель «Cygnus», якого виведе на орбіту українська ракета «Antares», доставить на Міжнародну космічну станцію більше двох тон продуктів харчування, предметів особистої гігієни, наукового обладнання для підтримки близько 250 наукових досліджень, які будуть проведені під час експедицій.

  У попередній серії ракети на першій ступені використовувалися двигуни AJ26 компанії Aerojet. Але вони стали причиною аварії 28 жовтня 2014 року через кілька секунд після старту. Вартість втрат становила щонайменше $25 млн.

  Останні півтора року фахівці займалися модернізацією ракети.

  Українським інженерам довелося змінити її ступінь таким чином, щоб в ній змогли працювати абсолютно інші двигуни, що не призначені для вже готової конструкції. Йдеться про російські двигуни РД-181 виробництва «Енергомаш».

  Вони здатні видавати до 2.085 кН тяги в вакуумі і підвищують продуктивність на 20% у порівнянні з версією, яка використовувалася на AJ26.

  Нагадаємо, запуск ракети «Антарес» планувався ще 17 жовтня. Але його довелося відкласти через проблеми з наземним кабелем.

  Раніше повідомлялося, що NASA не планує продовжувати контракт з «Роскосмосом» щодо доставки астронавтів до Міжнародної космічної станції (МКС) після 2018 року.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ