Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Агресія РФ проти України: МЗС назвало жахливі цифри

  • Розсилка
  Збройна агресія Росії проти України - Агресія РФ проти України: МЗС назвало жахливі цифри
  Збройна агресія Росії проти України

  МЗС України закликає РФ припинити збройну агресію проти нашої країни

  Застосування Російською Федерацією всупереч принципам міжнародного права, у тому числі закріпленим у Статуті ООН, збройної сили проти суверенітету, територіальної цілісності та політичної незалежності України є класичним актом агресії. Про це йдеться в заяві МЗС України з нагоди 43-ї річниці резолюції ГА ООН 3314 (XXIX) «Визначення агресії».

  «Наслідками збройної агресії РФ проти України стали окупація частини території України - Автономної Республіки Крим, м. Севастополь, окремих районів Донецької та Луганської областей; триваючі численні серйозні порушення прав людини на окупованій території; понад 10 200 загиблих та 24 500 поранених громадян України; загибель 298 пасажирів рейсу MH17; зруйновані житлові будинки й об’єкти життєво важливої інфраструктури; понад півтора мільйона вимушено переміщених осіб. Серйозність, тяжкість та масштаби міжнародно-протиправних дій, які вчиняються Російською Федерацією проти України, вражають та продовжують зростати», - сказано в документі.  «Як свідчить історія, такі дії тягнуть за собою відповідальність, яка неминуче настане як для Російської Федерації, так і її вищого керівництва», - підкреслюють у МЗС України.

  У заяві зазначається, що Україна вітає триваючі зусилля міжнародної спільноти криміналізувати у Римському статуті Міжнародного кримінального суду міжнародний злочин агресії.

  МЗС України закликає РФ виконати резолюції ГА ООН 68/262 і 71/205, припинити збройну агресію проти України, вивести з української території свої регулярні збройні сили, підконтрольні, керовані та фінансовані нею незаконні збройні формування, найманців, зброю та військову техніку, скасувати усі акти, спрямовані на легалізацію спроби анексії АР Крим, м. Севастополь, а також маріонеткових утворень держави-агресора на окупованій території Донецької та Луганської областей.

  «Україна закликає світову спільноту об’єднатися у рішучому протистоянні спробам держав-агресорів, у тому числі Російської Федерації, використовувати агресію як спосіб ведення зовнішньої політики, та нав’язування нецивілізованих та руйнівних для світового порядку й людських цінностей правила, вжити всіх можливих заходів задля утвердження загальноприйнятих принципів мирного співіснування країн та поваги до їхнього суверенітету й територіальної цілісності», - йдеться в заяві МЗС.

  Нагадаємо, з початку конфлікту на сході України і до 15 листопада 2017 року внаслідок конфлікту постраждали 35 тис. 81 осіб, зокрема 10 тис. 303 особи - загинули. Про це йдеться у черговому звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації в Україні.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ