Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Антикорупційні детективи проводять обшуки в офісі НКРЕКП

  • Розсилка
  НАБУ проводить обшук в&nbsp;<span>Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг</span> - Антикорупційні детективи проводять обшуки в офісі НКРЕКП
  НАБУ проводить обшук в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг
  Фото: НАБУ

  Нацкомісія попри обшуки працює в штатному режимі

  Детективи Національного антикорупційного бюро 14 лютого проводять обшуки у Національній комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

  Про це повідомили Економічній правді в НКРЕКП.

  «Сьогодні (14 лютого — ред) проводився обшук. Комісія виконує усі законні вимоги слідчих. Комісія і раніше надавала усі документи та усі коментарі стосовно справи, по якій ведеться розслідування. Розраховуємо на об'єктивність та неупередженість»,- прокоментували у прес-службі НКРЕКП.

  Повідомляється, що Нацкомісія працює в штатному режимі.

  «Комісія послідовна і відкрита в своїй діяльності та продовжує в рамках законодавства співпрацювати з правоохоронними органами, зокрема з НАБУ», - заявили в НКРЕКП.

  НАБУ з 2016 року проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами НКРЕКП, які в 2016 році прийняли постанову № 289 «Про затвердження Порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни електричної енергії» (формула «Роттердам+»).

  Слідство підозрює, що екс-голова Дмитро Вовк і члени НКРЕКП, використовуючи службове становище і діючи в інтересах генеруючих енергокомпаній, навмисне, з метою створення умов отримання ТЕС надприбутків, в січні-березні 2016 року за розробку порядку формування оптової ринкової ціни («Роттердам+») забезпечили включення в нього явно необґрунтованої формули, яка збільшувала вартість вугілля.

  Таким чином, вони створили необхідні умови для зростання ціни продажу електричної енергії в оптовий ринок.

  Введення формули «Роттердам+» призвело до підвищення тарифів теплових електростанцій і зростання їх виручки.

  70% потужностей ТЕС в Україні контролює холдинг ДТЕК Ріната Ахметова. Введення формули «Роттердам+» зумовило різке зростання вартості єврооблігацій ДТЕК.

  ЗМІ повідомляли, що колишній очільник Нацкомісії з регулювання енергетики Дмитро Вовк і його наступниця Оксана Кривенко саботували видачу НАБУ даних формули «Роттердам+».

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ